Snadné, rychlé a efektivní – takové je odličování s micelární vodou

Znáte snad něco horšího, než zdlouhavé odličování po náročném dnu? Existuje sice široké spektrum kvalitních odličovacích přípravků, ale několikafázový proces se často jeví jako nepřekonatelné martyrium. A právě v takovém okamžiku přijde vhod zázrak jménem micelární voda. Pomocník v péči o pleť ji čistí do hloubky a zároveň hydratuje, takže ji nemusíte oplachovat. Jak přípravek funguje a co byste o něm měla vědět, než ho začnete používat?

Jaké je její tajemství?

Je snad micelární voda kouzelná? Nikoliv, ale obsahuje velmi účinné látky, které výrazně usnadňují proces čištění. Většinou jde o tenzidy na bázi glycerolu. Ty se ve vodě shlukují do micel a navazují na sebe veškeré nečistoty, které současně rozpouští. Jinými slovy dělají vše v jednom, což z nich činí nepřekonatelného pomocníka každé uspěchané či unavené ženy.

Po aplikaci micelární vody je pokožka čistá a hydratovaná. Velmi účinně čistí prach, kožní maz a voděodolný make up. Tedy vše, co by na pokožce nemělo zůstávat.

Základní složku receptury tvoří voda, která představuje ideální prostředí pro shlukování tenzidů. Další důležitou přísadou jsou látky s antioxidačním účinkem. Díky těm se dostávají z ucpaných pórů nečistoty a přebytečný maz. Kromě toho eliminují riziko zánětu.

Bioderma

Perfektní péče pro všechny typy pleti

Pro koho je odličování micelární vodou jako stvořené? Překvapivě pro všechny typy pleti. Na své si tak přijdou majitelky normální, suché, mastné i smíšené pokožky, a dokonce i ženy s problematickou pletí – akné či jiné projevy citlivé pokožky nejsou pro používání micelární vody žádnou překážkou.

Výše uvedené samozřejmě platí pouze za předpokladu vhodně zvolené varianty micelární vody. Složení by logicky mělo odpovídat typu pleti.

A co rizika, jsou nějaká?

Ne nadarmo se říká, že nic není dokonalé a o micelární vodě to bohužel platí také. Respektive o přípravcích, které v případě každodenního používání pokožku vysušují a ztenčují přirozený biofilm.

Měla byste se proto micelární vody vzdát a sahat po ní pouze v krajních případech, kdy vám nezbude čas na klasické odlíčení? Ne tak docela – odličovací přípravek můžete bez obav používat každý den. Musíte si však vybrat kvalitní produkt bez obsahu alkoholu, parabenů, barviv či jiných škodlivých látek.

Bioderma

Přední dermatologové doporučuji micelární vody značky Bioderma a považuji je za zlatý standard. Kromě toho, že neobsahují žádné škodlivé přísady, jsou hypoalergenní a nenarušují přirozenou strukturu kůže, takže o dehydrované pokožce nemůže být řeč. Více se o ní dozvíte na www.bioderma-cz.com.

Napsat komentář