Z kola na rotoped

S podzimním sychravým počasím pomalu končí cyklistická sezóna. Uklízíte kolo a už dopředu víte, že se vám po tomto druhu pohybu bude stýskat? Pokud nejste odvážní jedinci, kteří jezdí za každého počasí a teploty a nebojí se sněhu a ledu, máte jen několik dalších možností Tou nejjednodušší jepořízení rotopedu, díky kterému se svému koníčku můžete věnovat i doma. Jednoduché domácí zařízení vám umožní udržet si kondici oblíbeným způsobem i přes zimní sezónu – a ještě se přitom můžete věnovat dalším činnostem.

Co uvážit při výběru rotopedu

Nabídka rotopedů je široká a ne každý dokáže posoudit, jaký typ rotopedu by pro něj byl vhodný a jaké vlastnosti by měl mít. Co tedy zohlednit při výběru rotopedu?

  • výšku a váhu toho, kdo bude rotoped používat
  • typ postavy uživatele
  • zdravotní stav uživatele (problémy se zády)
  • přiměřenou cenu

Aby vám cvičení na rotopedu skutečně prospívalo a alespoň částečně nahrazovalo jízdu na kole,poraďte se s odborníkem, zvláště pokud se v technických podrobnostech příliš nevyznáte.

Rotopedy pro různé uživatele

Otázka, kterou byste si měli položit ještě před nákupem rotopedu, je, zda bude rotoped používat pouze jedna osoba nebo více osob s různou postavou, výškou a váhou. Rotopedy pro uživatele s různými postavami bývají většinou dražší a umožňují více variant nastavení. Tělo musí být stále ve správné poloze, proto je důležité nastavení sedla a výšky řídítek. Také velikost rámu rotopedu zajišťuje správné sezení, drobnějším postavám budou vyhovovat menší rámy, vysocí uživatelé by měli zvolit velké rotopedy ideálně s ložisky. Ti, kteří trpí bolestmi zad, dají přednost horizontálnímu rotopedu, který se užívá i pro rehabilitaci.

Řiďte se pokyny výrobce

Chcte.li si zajistit bezproblémové používání a dlouhou životnost rotopedu, dbejte na pokyny výrobce. Nepřekračujte doporučenou nosnost, provádějte pravidelný servis a využívejte i doplňky, které rotoped nabízí. Většina rotopedů je skladná, takže vám nezabere mnoho místa. Pokud si pořídíte opravdu kvalitní rotoped, jedná se o větší investici, která se vám však brzy vrátí v radosti z jízdy v domácích podmínkách a ve stále se zlepšující kondici.

Napsat komentář