5 důvodů, proč se při hubnutí spolehnout na hole – na Nordic walking hole!

Víte, že pro hubnutí je chůze nejideálnějším pohybem? Ano! Chůze je neinvazivní metodou, jak pomalu ale jistě ztrácet svá kila, třeba při procházce se čtyřnohým mazlíčkem, s kamarádkou, s dětmi.

Chůze:

– upravuje krevní tlak

– příznivě působí na činnost srdce

– zrychluje metabolismus

– pravidelná chůze může být prevencí rakoviny

– pálí tuky a kalorie

– tvaruje nohy

– zlepšuje náladu

Že také pravidelně chodíte? Jistě k chůzi využíváte dobré boty a pohodlné oblečení, už jste si ale vyzkoušeli k chůzi přibrat hole na Nordic walking? V posledních letech zažívají tyto trekingové hole svůj boom a zejména s blížícím se jarním obdobím můžete na procházce potkat jejich nadšené uživatele všech věkových generací, kteří si cestu po rovnice, do kopce a z kopce razí s úsměvem a holemi na Nordic walking. Moc dobře si uvědomují jejich výhody, proto je jen zřídkakdy zapomenou doma.

Co jsou hole Nordic walking?

Hole Nordic walking jsou speciálně upravené trekingové hole, které jsou na jejich konci zakončené špičkou a opatřené pohodlnými madly s popruhy, které zabraňují pádu na zem. Na trhu dnes seženete celou škálu těchto holí, vybírat musíte hlavně podle své výšky, značky a využití. Ve specializovaných prodejnách najdete vyškolený personál, který vám s výběrem pomůže. Vaší jedinou starostí bude vymyslet trasu, po které půjdete. Velkým plusem u Nordic walking holí je možnost jejich složení. Trekingové hole lze složit, tím jsou naprosto mobilní a vzít si je s sebou můžete do obchodu, do hospůdky i jinam na návštěvu, aniž byste holemi nějak překáželi.

Výhody chůze s trekingovými holemi

Chůze s trekingovými holemi Nordic walking je pro sportovce mnohem přínosnější. Nenechte se zmást, tyto hole nejsou určeny jen na podporu starých lidí, využívají je všechny věkové generace. Ty totiž vědí, že díky holím mohou do pohybu zapojit i svou horní část těla, tělo více rozpohybovat a tím spalovat více tuků a kalorií. Možná vás ke koupi holí přesvědčí následujících 5 důvodů, proč se při hubnutí spolehnout na hole – na Nordic walking hole!

1. Chůze je mnohem efektivnější 

Oproti běžné chůzi je chůze s trekingovým holemi mnohem efektivnější, s holemi totiž do pohybu zapojíte i horní část těla a vytvarujete si nejen paže, ale hubnete i bříško a celkově spalujete kalorie. Se střídavým pohybem holí zvýšíte svou aktivitu nesčetněkrát, výsledný hubnoucí efekt se pak dostaví mnohem rychleji.

2. Chůze s holemi vám poskytne oporu 

Nejen staří, ale i mladí lidé uvítají oporu, kterou jim Nordic walking hole mohou poskytnout. Ať už chodíte po blátivém terénu, po šutru nebo po kterékoliv nezpevněné lesní cestě, můžete se spolehnout, že vás hole ve štychu nenechají. Díky větší opoře si můžete naplánovat mnohem delší a komplikovanější cesty. Nordic walking hole jsou zakončeny špičkou, která se do terénu zabodne, díky tomu se o hole může uživatel pořádně opřít.

3. Nordic walking hole nabízejí sportovní vyžití pro všechny generace

Někomu by se mohlo zdát, že jsou hole určené pouze pro starší generace (pro oporu, pro snadnější chůzi), ovšem není tomu tak. Nordic walking hole si oblíbily všechny generace, při procházce s nimi můžete potkat osmnáctiletou slečnu, stejně jako osmdesátiletého dědečka.

4. S holemi chůze nebolí 

Dalším důvodem ke koupi holí Nordic walking je skutečnost, že je chůze s nimi mnohem méně bolestivější. Hole jsou tak doporučovány i všem po úrazových stavech, uživatelům s bolestmi kloubů a nohou. Hole nabízejí větší odpružení, a proto chodidlo na tvrdou zem nedopadne tak těžce. Větší odpružení znamená menší zátěž kloubů a větší pohybovou mobilitu.

5. Chůze je mnohem zábavnější 

Dalším, rozhodně však ne posledním důvodem, proč si hole Nordic walking oblíbit  je zábava, kterou s nimi zažijete. Jelikož jsou tyto trekingové hole trendy, nudit se s nimi nebudete. Proto odložte všechny zábrany a hole vezměte na milost. Chůze bude ještě více přirozenější, lehčí, odpružená a nebolestivá, a proto vás bude tolik bavit. Však možná právě hole vás ven vytáhnou častěji, než byste šli sportovat bez nich.

Nordic walking hole jsou dnes v kurzu. I vy se svezte na aktuální vlně, hubnout začněte s lehkostí a stylem!

Napsat komentář