Bambucké máslo

Někdy také označováno jako shea butter, je tuk, který se získává ze semen hnědých velkých ořechů ze stromu máslovníku afrického (pod anglickým názvem Shea tree). Tento strom roste v oblasti rovníkové Afriky a domorodým obyvatelstvem Nigérie, Ghany, Mali a Burkiny Faso je považován za posvátný.

Bambucké máslo se dá použít na tělo, pleť i vlasy. Nejedná se ale jen o kosmetický produkt, je vynikající i na kožní problémy. Svým složením je velmi příbuzné kůži. Při kontaktu s teplem lidského těla se tuhé bambucké máslo rozpustí a příjemně splyne s pokožkou. Výborně se vstřebává a proniká do nejhlubších vrstev pokožky, kde dokáže předat veškeré drahocenné složky.

Příznivé účinky bambuckého másla
Testy prokázaly, že bambucké máslo chrání pokožku před nepříznivými vlivy prostředí, regeneruje ji a hydratuje, zvyšuje elasticitu a zpomaluje proces stárnutí. Má také protizánětlivé a hojivé účinky, podporuje její přirozenou obranyschopnost a ochraňuje pokožku před škodlivými vlivy životního prostředí. Bambucké máslo je bohaté na nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, D, E, a F. Vitamín E je nejdůležitější antioxidant v těle. Chrání buňky před oxidačním stresem a účinky volných radikálů, pomáhá zpomalovat stárnutí a prokazatelně působí jako prevence proti nádorovému bujení. Bambucké máslo má také antibakteriální, protizánětlivý a proti-rakovinný účinek.

Bambucké máslo a tělo
Dá se použít na pokožku celého těla. Zejména je vhodné na suchou a citlivou pokožku. Je vhodné i pro děti. Zanechává pokožku jemnou a vláčnou, navíc na ní vytvoří jemný ochranný film, který uzamyká vlhkost v pokožce a dlouhodobě ji pěstí. Výborně působí i na pokožku, která je spálená sluncem nebo se po opalování loupe. Bambucké máslo oceníte i na dovolené, nejen že má přirozený ochranný faktor (SPF 3-6), ale také hydratuje pokožku vysušenou slanou, mořskou vodou. Pomáhá také hojit malé poranění, popáleniny nebo štípnutí hmyzem. V zimních měsících chrání pokožku před chladem a mrazem. Bambucké máslo je vhodné na ošetření pokožky těhotné ženy. Jeho pravidelným používáním se dá zabránit vzniku strií. Máslo pomůže také zmírnit barevné rozdíly při striích, které se již vytvořily.

Bambucké máslo a tvář
Má skvělé hydratační účinky. Je vhodný i na zralou pleť, kde pomáhá vyhlazovat jemné vrásky. Také dodává pleti elasticitu a pružnost. Díky svým antibakteriálním a protizánětlivým účinkům je vhodné i na pleť, kterou sužuje akné. Pokožku tváře a dekoltu také dobře chrání před nepříznivým chladem i slunečním zářením. Použití bambuckého másla mohou vyzkoušet i lidé, které trápí různé pigmentové skvrny a fleky na tváři. Je výborné na popraskané a suché rty.

Bambucké máslo a vlasy
Je ideálním prostředkem na suché, roztřepené a zničené vlasy. Působí od kořínků, až ke konečkům a navrací vlasům jejich přirozenou vlhkost a zdravý lesk. Bambucké máslo také účinně pomáhá při suché pokožce hlavy a odstraňuje lupy. Dokáže na vlasech vytvořit jemný film, který je dokáže ochránit před škodlivým slunečním zářením nebo nadměrným teplem z fénu, kulmy nebo žehličky. Tento film poskytne ochranu i v zimě, kdy jsou vlasy vystaveny velkým změnám teploty venku a

uvnitř. Je výborným prostředkem na pevné a nepoddajné vlasy, které zjemní a zjednoduší tak jejich úpravu. Vlasy nezanechává mastné a těžké.

Zdroje – věda. cz, celostnimedicina.cz, krasa.cz

Napsat komentář