Jak léčit střevní chřipku, aneb co je to střevní chřipka a jak zmírnit příznaky

Co je to střevní chřipka?

Střevní chřipka, také známá jako gastroenteritida je nemoc, při které se objevuje zánět v zažívacím ústrojí. Často jako důsledek virální infekce. Na gastroenteritidu neexistuje žádný lék, přesto si teď povíme několik věcí, které nám pomohou zmírnit vaše příznaky.

Příznaky

 • Průjem bez krve
 • Nevolnost
 • Zvracení
 • Křeče v břiše
 • Mírná horečka, často kolem 38 stupňů.
 • Bolesti nebo motání hlavy
 • Fyzická bolest svalů, nepohodlí

Pokud splňujete některé nebo většinu těchto příznaků, je pravděpodobné, že opravdu trpíte střevní chřipkou.

Jak si pomoci:

 1. Dodržujte pitný rež Jednou zpříčin střevní chřipky je i dehydratace. Zároveň, pokud trpíte průjmem, se vaše tělo rapidně odvodňuje a vy musíte tekutiny o to více doplňovat. Pijte nápoje s vysokým obsahem elektrolytů, nebo rehydratační roztoky dostupné volně v lékárně.
 2. Lehněte si. Když si lehnete, uleví se vám od bolestí břicha a budete se cítit trochu lépe
 3. Zklidněte váš žaludek mátovým čajem nebo zázvorovou limoná Máta zmírňuje křeče vžaludku, které způsobují zvracení, a uklidňuje zažívání
 4. Držte přísnou dietu! Nejezte pevnou stravu. Pokud zvracíte a máte průjem, přestaňte na pár dní úplně jíst pevnou stravu. Kupte si v lékárnějakýkoliv produkt, který vám dodá všechny vitaminy, minerály a elektrolyty, které vaše tělo potřebuje!
 5. Po odeznění střevní chřipky držte ještě nejméně dva dny přísnou dietu! (suchý rohlík, případně postupně rýže smrkví bez omastku, apod.
 6. Neberte léky proti bolesti (podráždily by vám ještě více žaludek, vžádném případě extrémně dráždivý ibuprofen, vyskytující se  např. v Ibalginu.). Místo toho si kupte volně prodejné léky proti trávicím potíží Speciálně na zmírnění příznaků gastroenteritidy, mezi ně patří: Pepcid, Maalox, Endiaron, apod..

 

Střevní chřipce se můžete pokusit vyhnout tím, že si budete pravidelně a poctivě mýt ruce.

Napsat komentář