Jogging a hubnutí

Pokud některou aktivitu označujeme právě názvem jogging, máme na mysli nikoliv přímý běh, ale spíše aktivitu, která je jeho předzvěstí. Konkrétně se jogging vyznačuje tím, že je pomalejší, příjemnější a jednodušší verzí klasického běhu. S tím souvisí třeba i tempo, které je pomalejší a tak umožní bez problémů i mluvit v rámci dvojice, která se tímto způsobem pohybuje. V čem je jogging také charakteristický, to je i jeho délka, která málokdy trvá déle, než 30 minut.

Hranice s během jsou velmi tenké

Samozřejmě co je klasický běh a co je jogging nelze vždy přesně specifikovat, jelikož jednou vykonáváte jogging, podruhé už můžete plnohodnotně běžet. Ostatně má to i své výhody, jelikož obě dané aktivity jsou prospěšné pro naše zdraví. A to je důvod, proč je dnes jogging pro mnohé lidi i životním stylem a tak neváhají a každý den vyrazí do města, či do přírody protáhnout své tělo. Díky tomu nejenom zlepšují kapacitu svých plic, ale logicky zlepšují metabolismus svého těla, což vede také k rychlejšímu spalování tuků a tím i k rychlejšímu úbytku váhy. Jedná se totiž o takzvaný aerobní pohyb, který je v daném směru ideální.
Zároveň ale jogging umožní také procvičovat svalstvo, díky čemuž nejenom zlepšuje vaši fyzickou kondici, ale má vliv i na sílu jako takovou. Hlavně poté v oblasti dolních končetin, ale zapojovány jsou i ruce.

Bez jakéhokoliv vybavení

Dalším důvodem, proč je jogging tak oblíbený a proč se pro něho rozhodnout je fakt, že tak můžete cvičit bez jakéhokoliv náročného vybavení. Stačí vlastně jenom pohodlné oblečení a kvalitní boty. Nic jiného dnes nepotřebujete. I to je samozřejmě velmi lákavé, díky čemuž můžeme s touto aktivitou začít ihned. A jak zajistit, aby byla co nejefektivnější? Hlídejte si tepovou frekvenci, která by se měla pohybovat mezi 70 až 80 procenty vašeho maxima.