Rady pro lepší spánek

Představme si tělo jako baterii, po celodenním používání je nutná nabít, stejně jako naše tělo potřebuje spánek, když ji dostatečně nenabijete, nemůže další den fungovat na 100%, proto je tady pár tipů pro zkvalitnění spánku.

Při spánku se také navíc buduje svalová hmota, proto je spánek důležitý i pro fitness nadšence a sportovce.

8 rad pro lepší spánek:

1.  Vypněte elektroniku nebo jiná zářivá zařízení

Možná se vám nezdá, že vás může zaplá lampička, televize, nebo jen rádio, které jen modře svítí, rušit při usínání, ale je to možné, proto vše vypněte, zatáhněte závěsy a vytvořte úplnou tmu.

2. Zařiďte si ložnici podle svých představ

Určitě se vám bude lépe usínat někde, kde se vám líbí. Zařiďte si proto ložnici, tak jak chcete, ať se tam těšíte a cítíte se pohodlně.

3. Omezte Kávu

Nepijte před spaním kávu a omezte kofein. Jste zvyklí pít kafe u večerního filmu? Zkuste ho vyměnit za bylinkový čaj, určitě vám při usínání pomůže, navíc existuje spoustu čajů na podporu spánku.

4. Sportujte

Zařaďte nějakou sportovní aktivitu do svého volného času. Po sportu budete vyčerpaní a tím pádem se vám bude lépe usínat. Plní energie usnete hůře.

5. Poslouchejte relaxační hudbu

Zkuste si najít nějakou relaxační hudbu, která se vám líbí. Na internetu jí je spousta a určitě si vyberete. Jedná se především o pomalé, tiché tóny, například tekoucí řeky nebo jiné přírodní písně. Zaposlouchejte se, zasněte a za pár minut určitě usnete.

6. Sněte

Spousta lidí přemýšlí před spánkem o práci, o škole a o dalších nepříjemnostech. Zkuste se zasnít a přemýšlet o něčem příjemném. Odpadne z vás stres a i váš spánek bude klidnější.

7. Po večerníčku do hajan

Vzpomínáte, když jste byly děti a musely jste po večerníčku do postele? Bylo to pro vás nepříjemné, ale zaručilo to váš spánek. Proto si nastavte nějakou hodinu, pravidelný čas, kdy budete chodit spát a snažte se to dodržovat.

8. Mějte své předspánkové rituály

Mějte své předspánkové rituály, které budete opakovat každý den před spánkem. Vaše tělo bude tento signál vnímat jako dobu, kdy jít spát. Může to být večerní sprcha, přečtení pár stránek časopisu nebo knihy, poslouchání hudby nebo cokoliv jiného.

 

Myslete na své tělo a zlepšete svůj spánek !

Napsat komentář