Top nealko letní nápoje, osvěží dospělé a zachutnají i dětem!

Léto je tady a s ním i nutnost dodržovat pitný režim. Jenže znáte to! Když se sejde početná parta na letní grilovačce, vypije se toho opravdu hodně. Dnešní oblíbené Coca Coly, Kofoly a Fanty tak trochu lezou do peněz. Krom toho obsahují hodně cukru a pro děti jsou nezdravé. Co takhle připravit nealkoholické letní nápoje, které osvěží, budou levnou variantou a kreativním překvapením?

Kreativita se dnes cení!

Ani nejnovější sada kupovaných sklenic nenadchne tolik, jako váš originální nápad využít něco, co je zdánlivě na vyhození. Problém chybějících sklenic neřešte návštěvou domácích potřeb, nýbrž běžte do sklepa. Co takhle využít zavařovací sklenice? Je to sklo a pít se z nich dá! Jako skleničky použijte malé zavařovací sklenice a nemusí být stejné. Jedna nižší od zavináčů, vyšší od marmelády, od hořčice…je to jedno. Aby nevypadaly tak obyčejně, trochu si je nazdobte. Dejte je dětem, ať na ně něco namalují fixem nebo barvičkami na sklo, nalepte na ně ubrousky, ovažte je barevným špagátkem, fantazii se meze nekladou. Přípravou originálních skleniček na odpolední grilovačku zaměstnejte hlavně děti. Vy budete mít více času na přípravu nápojů. Nemáte doma velký džbán? Místo něj použijte prázdnou sklenici od vína s rozšířeným hrdlem nebo velkou zavařovací sklenici od okurek, do které dáte led, oblíbený nápoj a dlouhé slámky různých barev. Toto ocení zejména děti, pro které bude přípitek z jedné společné nádoby velkou zábavou. Ostatně lze použít i nepotřebné malé kulaté akvárko, které pořádně vymyjete a jiné nádoby. Hosty přitáhne i hezky nazdobený stůl. Tady a klidně zase s dětmi popusťte uzdu fantazii. Na stůl dejte ubrus, vázy s květinami, upleťte věnečky, složte lodičky…zkrátka co vás napadne. Servisní nádobky již máme a co se bude pít?

Využijte potenciál levandule

Levandule má obrovský potenciál! Je velice dekorativním prvkem, který nám připomíná romantické městečko Provence, odpuzuje komáry a lze ji i konzumovat. Připravit si můžete levandulovou limonádu, která nejen osvěží, nýbrž potěší i oko. Co na ni budeme potřebovat? Levanduli, kterou omyjeme, cukr a citrón. Levanduli omyjeme a květy natrháme do malého kastrůlku, postačí tak hrst. Přidáme tři velké lžíce cukru, může být i třtinový a šťávu z citrónu.  Toto zalijeme asi 250 ml vody a povaříme cca 5 minut. Vytvoří se nám chutný sirup, který dáme vychladit do ledničky. Připravíme si džbánek nebo ještě lépe originální nádobku, kde led prokládáme se snítkou levandule a kolečky citrónu. Vychladlý sirup smícháme s litrem studené vody a vlijeme do nádobky. Přejeme dobrou chuť. Pokud vám nějaká levandule zbude, nezapomeňte ji dát na stůl jako dekoraci.

Ledový čaj lepší než kupovaný!

Také milujete ledové čaje z obchodu? Bohužel více než o čaji a pravé chuti ovoce je to o éčcích a konzervantech. Přitom chutný ledový čaj si můžeme připravit sami doma. Co na to budeme potřebovat? Čtyři broskve, tři lžíce cukru, černý čaj. A jdeme na to. Omyté a na kostičky nakrájené broskve dáme do malého kastrůlku, přidáme cukr, vodu a začneme vařit do měkka. Mezitím si připravíme silný vývar černého čaje, který dáme do ledničky vychladit. Můžete použít čaj sypaný i sáčkový. Uvařené broskve přes sítko propasírujeme do vychlazeného černého čaje, dle chuti dosladíme a opět nalijeme do nádoby s ledem. Přidáme plátek broskve a mátu na ozdobu. Hmmm, to je chuť! A bez éček!

Všechny okurky nezavařujte, pár jich použijte na limonádu

Že všechny okurky nepatří do zavařovacích sklenic, o tom svědčí báječná chuť citrónovo-okurkové limonády. Na její přípravu potřebujete dvě středně velké okurky hadovky, citrón a hnědý cukr. Okurky nakrájejte na menší kousky a vhoďte do mixéru, přidejte 2 lžičky třtinového cukru a citrónovou šťávu. S ní to moc nepřežeňte, jinak se chuť okurky v nápoji ztratí. Vše rozmixujte a dle chuti zřeďte vodou. Podávat můžete více či méně ředěné. Nezapomeňte na led. Můžete podávat.

 

Levandulová limonáda, broskvový ledový čaj a citrónovo-okurková limonáda patří mezi top nealko drinky, které osvěží dospělé a zachutnají i dětem. Co víc, všechny tyto drinky připravíte za pár korun, domácí limonády tak dokážou ušetřit i rodinný rozpočet.

Napsat komentář