10 tipů, jak se zbavit migrény

Ať už vás přepadá pravidelně, nebo jen občas, urputná bolest hlavy přecházející až do stavu nazývaný migréna, je nejen nepříjemný a bolestivý zážitek, ale také faktor narušující běžný den a dokonce i spánek. Pokud nechcete sahat po prášcích, z různých důvodů je nemůžete užívat, nebo vám zkrátka nezabraly, přečtěte si rady stejně trpících. Třeba v seznamu najdete svůj nový lék na armádu pochodující ve vaší hlavě.

Slaná terapie. Sůl je nutnou a potřebnou součástí našeho těla, samozřejmě v přiměřené míře. Při migréně vyzkoušejte hrst slaných oříšků, brambůrků nebo jen rozmíchejte lžičku soli ve sklenici. Sůl vyrovná hladinu serotoninu a vám se uleví.

Čokoládová úleva. Možná čokoládu přímo zbožňujete, nebo na ni dostanete chuť tak dvakrát do roka. Pokud vás přepadne urputná bolest hlavy, zkuste na posezení spořádat tabulku čokolády. Šílené? Možná to tak vypadá, ale beztrestně si zamlsáte a čokoláda dokáže divy. I když se řadí právě mezi potraviny, které migrénu mohou vyvolat, má i opačný účinek.

Naložte si nohy do vody. Stará dobrá rada našich babiček. Napusťte si do plastového umyvadla či vany vlažnou vodu – vyzkoušet můžete i studenou – a můžete přidat i trochu soli. Ponořte nohy zhruba do půl lýtek do vody a relaxujte.

Fén nejen na mokré vlasy. Fén je skvělý na vysoušení vlasů, ale také báječný pomocník na bolest hlavy. Teplý vzduch dokáže přímo zázraky, stačí si jej krouživými pohyby foukat na hlavu, šíji i ramena.

Kouzelná vůně bylinek. Bylinky jsou příroda sama a ta nejlépe ví, co je pro nás dobré. Nebraňte se tedy vyzkoušet aromaterapii a pokud vás přepadne bolest, stačí nosem inhalovat usušené lístky máty či levandule, třeba z ozdobné uzavíratelné sklenice, která jinak běžně zdobí vaši kuchyňskou polici.

Teplý šálek kávy i čaje. Tekutiny, tekutiny a tekutiny. I nedodržování pitného režimu může mít za následek ukrutnou bolest hlavy. Jako první pomoc vyzkoušejte vypít sklenici vody. Když nepocítíte úlevu, zkuste teplý šálek zeleného či bylinkového čaje a také káva dokáže pomoci, obzvláště u migrén způsobených výkyvy tlaku a počasí.

Horká lázeň. Teplá voda dokáže zázraky. Naložte své tělo do teplé lázně, nebo alespoň dopřejte příjemně teplou sprchu – třeba i pomocí masážní hlavice – především své šíji, ramenům a zádům. Ztuhlé svaly bývají také častou příčinou, dopřejte jim tedy úlevu.

Dopřejte šíji vlažný obklad. Ztuhlá šíje, která signalizuje nadměrný stres, či špatné spací návyky, dokáže pořádně znepříjemnit život. I ona je často příčinou migrény, věnujte ji patřičnou péči a úlevu pomocí vlažného obkladu. Ten si můžete přiložit také na čelo.

Masáž. Je příjemná i když nám nic není a cítíme se fit, natož pak, když nám je mizerně a bídně. Pokud máte nablízku někoho, kdo zvládne základní uvolňovací masáž šíje, ramen a hrudní páteře, rozhodně jej požádejte o pomoc. Zkusit můžete zavolat i nejbližší rehabilitaci či maséra, zda nemá zrovna náhodou volné místo. Úleva je téměř jistá….

Akupunktura. Čínskou medicínu začínají čím dál více brát vážně i samotní lékaři, proč tedy nezkusit alternativní léčbu, zvláště když víte, že vám nic jiného nepomáhá. Svěřte se do rukou zkušeného a školeného akupunkturisty a vyzkoušejte akupunkturu také jako prevenci – pak se dostaví její účinky ještě výrazněji a vy možná brzy zjistíte, že už vlastně ani nevíte, co to je migréna.

 

Pokud cítíte, že se o vás migréna či bolest hlavy pokouší, jednejte IHNED a neodkládejte léčbu až na později. Čím dříve si pomůžete, tím rychleji se vám uleví.

Napsat komentář