Wakeboarding – koníček do nového roku

Všechny příznivce adrenalinových sportů a možná nejen ty, oslovil v poslední době sport, o kterém se začíná stále více mluvit a o který je v očích veřejnosti obrovský zájem a tím pádem roste i počet míst, kde se tomuto adrenalinovému sportu dá věnovat.

Řeč není o ničem jiném než o sportu, který nese název wakeboarding. Mít tak svůj „wake“ chce nejen každý náctiletý, nýbrž i starší generace, která má ráda novátorské věci, si na tomto prkně připomínající snowboard jistě užije spoustu legrace.

Dříve u nás možnost, kde by se dalo wakeboardy sehnat či by se na něm dalo dokonce i řádně zajezdit bylo jako po šafránu, dnes je tomu ovšem naprosto jinak a vznikají dokonce i takzvané cable parky či wake parky. Kde se s nimi setkáte a jak se zde jezdí?

Wake park v Pasohlávkách jistě stojí za vaši návštěvu

Milujete Moravu a vše, co s ní souvisí? V tom případě se rozjeďte do kempu s názvem Merkur, který se nachází v Pasohlávkách, tedy nedaleko vínem obdařeného Mikulova. Spojíte tak příjemné s užitečným a dokonale si zde zajíždíte na svém či půjčeném wakeboardu.

Wakeboard si dokonce totiž můžete i pouze zapůjčit. Pro ty, kdo totiž neví, zda je sport bude bavit či nechtějí z počátku, než se na něm naučí jezdit investovat do jeho koupě, jsou k dispozici různé půjčovny tohoto náčiní.

Wakeboarding

Kupříkladu na Showroomu Mystic v Brně či v jiných koutech naší země, naleznete půjčovny tohoto typu, kde na vás budou čekat takové waky, jako například ty od značky Brunotti či CTRL.

Pokud tak budete například mířit právě do Pasohlávek či kamkoliv jinam, zastavte se v Brně pro svůj wake či kdekoliv jinde a prožijte tento adrenalinový zážitek naplno.

Jezdit se dá téměř všude

Dříve byla možnost ježdění na wakeboardu značně omezená, jelikož se musel wake zapřahovat za vodní člun, což v našich podmínkách nebylo dosti možné a spíše se tak tento sport preferoval při zahraničních cestách u moře. Dnes je tomu ovšem úplně jinak.

Nově se totiž otevřeli takzvané cable parky, kde se dá na tomto stroji dokonale jezdit. Kupříkladu takové cable parky 2.0, které znamenají zapřažení wake mezi dva sloupy, na kterých je lano. Tato možnost je velmi vítaná u návštěvníků, jelikož je v tomto případě možné, mít s sebou i instruktora, který je na věži a může vám při vašich počátečních kolizích pomoci.

Wakeboarding

Začátky ježdění totiž kupříkladu pro někoho, kdo holduje v zimě spíše než snowboardu lyžím, nejsou vůbec jednoduché, avšak není nic ztraceno a vše se dá naučit, stačí pouze chtít.

A pokud si posléze troufnete na trochu více adrenalinu a budete již umět svůj wake dostatečně dobře ovládat, můžete si na trasu své jízdy nechat aplikovat i různé překážky a zátarasy, díky čemuž bude váš zážitek z jízdy ještě více umocněn. A o zábavu, o tu jde v tomto případě především.

Zaujal vás tento vodní sport? Navštivte specializovaný blog Mysticstore, kde se dozvíte více informací a poradí vám zkušení jezdci.