Zhubněte 5 kilo za týden s bleskovou dietou

Tato dieta vás okamžitě dostane zpět do formy. Co musíte udělat? Musíte snížit kalorie, jíst méně sacharidů, tuků a bílkovin, ale především pít hodně vody. Takto vám budou dobře fungovat střeva. A výsledek? Mínus 5 kilo za pouhých 7 dní.

Každý, kdo alespoň jednou držel dietu, ví, že zhubnout hodně kil v krátkém čase, je obtížné. Téměř vždy pro dosažení trvalých výsledků je nutné dále pokračovat, klidně pomaleji, ale nepřestávat. Někdy ale musíte zhubnout rychleji, např. čeká vás dovolená u moře, jdete na svatbu, chcete obléct krásné šaty.

Co je to blesková dieta?

Jde o nízkokalorickou dietu, ve které budete jíst méně kalorií, než vaše tělo vyžaduje. Hlavním účelem této stravy je urychlit metabolismus a zhubnout v krátkém čase.

Co jíst na snídani, oběd a večeři?

 Den začíná šálkem zeleného čaje, který nastartuje váš metabolismus. K snídani si dejte nízkotučný jogurt a sezónní ovoce. Na oběd rybu (grilovaný losos nebo pstruh) nebo bílé maso (grilovaná kuřecí prsa nebo krůta) doplněná zeleninovou přílohou. Na večeři si uvařte zeleninovou nebo luštěninovou polévku (fazole, cizrnu a čočku) s plátkem celozrnného chleba.

Mezi jídly pijte hodně tekutin, je doporučená obyčejná voda a bylinkové čaje. Podporují deflaci žaludku a eliminují celulitidu. Zkuste zobat také sušené ovoce a připravte si ovocné nebo zeleninové smoothie. Doplňte vitamíny a minerály, ale také vlákninu, která podpoří správnou funkci střev.

Příklad jídelníčku:

  • Snídaně: káva nebo čaj bez přidaného cukru se 2 suchary s marmeládou a ovocem. Popřípadě nízkotučný jogurt s cereáliemi
  • Ranní svačina: ovoce nebo sklenice jogurtu či hrst sušeného ovoce
  • Oběd: 60 g těstovin, hnědá rýže ochucená čerstvou zeleninou a salátem, nebo luštěninová polévka s grilovanou zeleninou
  • Odpolední svačina: ovoce, nízkotučný jogurt nebo hrst mandlí
  • Večeře: grilovaná kuřecí prsa nebo dušená ryba s 200 g čerstvé zeleniny

Co vynechat:

Nejezte žádnou čokoládu, sýry, uzeniny, červené maso, mastné ryby, pečivo a těstoviny z bílé mouky a nepijte slazené nápoje a alkohol.

Napsat komentář