Tipy, jak se ochránit před nepřijemným nastydnutím

Každý určitě zná nevítané nachlazení, kdy člověku v celku nic není, ale rýma, kašel či bolest v krku znepříjemňuje každodenní aktivity a chuť do práce. Zimní měsíce napomáhají takovému nachlazení svým sychravým počasím. Přeceňujeme slunečné počasí. Při vynášení odpadků, chození pro dříví či zaskočení do auta, si necháváme lehké domácí oblečení, kdo by se také na těch pět minut oblékal, že? Tohle každý z nás zná, a proto jsme si pro Vás připravili pár rad, jak takovému nachlazení předejít a moci si užívat předvánoční dny naplno.

Před snídaní vypít sklenici vody s citronem

Ne nadarmo se říká, že citron se svým obsahem vitamínů C dokáže zázraky. Vždy si večer připravte vymačkaný citron, který nalijte do vlažné vody. Druhý den ráno stačí vypít citronovou vodu. Voda nesmí být chladná a měla by být odstátá.

Cibule jako spasitel

Cibule je se svými vitamíny také výhodou při boji s nachlazením. Pokud nepatří mezi Vaše oblíbené pokrmy a nezvládnete ji sníst syrovou. Stačí cibuli přepůlit a dát na místo, kde spíte. Cibule do sebe natáhnete bacily a tím Vás osvobodí.

Babský lektvar

Babičky často vytváří různé lektvary, které jsou pouze na přírodní bázi a pomáhají se všedními nemocemi. Proto Vám také představujeme lektvar, který je snadný na přípravu a po dvou dnech ucítíte zlepšení. Léky Vám zajisté také pomůžou, ale přírodní a zdravá léčiva jsou vždy tou lepší cestou pro Vaše tělo.

Stačí vymačkat zázvor s citronem a přidat do vymačkané šťávy med. Nechte na chladném místě a po lžičkách, třikrát denně pijte tuto šťávu. Čím silnější šťávu si připravíte, tím více vitamínů dostane Vaše tělo.

Čaje

Zajisté každý zná různé bylinkové čaje, které pomáhají při nachlazení. K těm nejúčinnějším patří zejména čaj zázvorový a čaj cibulový. Oba se připravují podobně, stačí danou surovinou nechat vylouhovat, osladit medem a pro lepší chuť přidat citron. Jak cibulový, tak zázvorový čaj jsou velkými pomocníky při nachlazení, avšak nepatří k těm nejoblíbenějším díky své chuti.

O teplejším oblékání, či konzumaci ovoce netřeba mluvit. Snad Vám jednoduché rady pomůžou vypořádat se s nemocí.

Napsat komentář