10 způsobů, jak hubnout v pohodlí domova

Nemáte čas chodit do fitka, abyste spálili více kalorií? Nevadí, máme pro vás 10 tipů, jak podpořit hubnutí při běžných domácích činnostech.

Místo sezení si postůjte

Během jedné hodiny stání spálíte asi o 40 kalorií více, než když stejnou dobu sedíte. Pokud máte po delší dobu neaktivní svalová vlákna, probíhají ve vašem těle procesy, které regulují metabolismus. Stáním nejen že spotřebováváte více energie, ale udržujete svůj metabolismus v plných obrátkách. Místo sezení na gauči s notebookem na klíně si můžete zakoupit podstavec nebo si notebook položit na kuchyňskou linku. Pokud se vám zdá stát jednu hodinu rovně příliš drastické, každých 30 minut se na 5 minut projděte.

Vyměňte světla u jídelního stolu

Při přípravě jídla potřebujete dostatek světla, ale při konzumaci může mít na vás ostré světlo negativní vliv. Lidé, kteří jedí pod měkkým světlem s příjemnou hudbou na pozadí, spotřebují o 133 kalorií méně v porovnání s těmi, kteří jedli ve světlém a hlučném prostředí. Doporučujeme jíst pomaleji, aby váš mozek měl čas na zpracování a zastavil vás, než budete přejedení.

Snižte teplotu

I když už dnes plánujete jen lenošit, můžete spálit pár kalorií i bez námahy, stačí upravit termostat. Nedávný výzkum ukázal, že když byli lidé vystaveni nízkým teplotám po dobu tří hodin, spálili o 250 kalorií více. Nemusíte se třást zimou, stačí ubrat jen o 2 – 3 stupně.

Dopřejte si nové oblečení

Opotřebované oblečení vás může držet zpátky od aktivních činností, zatímco pohodlné oblečení vás může motivovat k pohybu a může vám dodat energii.

Vytvořte si malý hluk

Klíčem k dobrému spánku by mohl být nenápadný režijní ventilátor, který půjde v noci malinko slyšet. Rychle si na něj zvyknete a v místnosti nebude velké ticho. Pokud jste v příliš tiché místnosti, všechny malé zvuky, ať už jde o vrzání nebo když se sousedé vrací domů, vás probudí. A když jste unavení, budete poté jíst více. Pokud nemáte ventilátor, můžete si stáhnout aplikaci bílého šumu nebo relaxační melodie.

Pomůže studená sprcha

Stejně jako nízké teploty v pokoji, může i ledová sprcha nastartovat spalování tuků. Nízké teploty mohou aktivovat hnědý tuk, což je typ tuku, který spaluje kalorie místo jejich uložení. Samozřejmě, že ledová sprcha nemůže zajistit trvalé zhubnutí, ale může stimulovat metabolismus a její účinky se mohou projevit v dlouhodobém horizontu.

Čisté prostředí je základ

Nepořádek může zvýšit frustraci. Skvělé jídlo si nemůžete pořádně vychutnat, pokud kolem sebe máte rozházené staré ponožky. Lidé, kteří jsou vystaveni stresu, jsou pak náchylnější k ukládání tuku v oblasti pasu.

Sladkosti schovávejte z dohledu

Kdo má rád sladké, nikdy neví kdy přestat. Pokud vás honí mlsná, většinou sníte vše na co přijdete. Je tedy dobré sladkosti a jiné dobroty uskladňovat ve vrchních policích a nejlépe v zavřené skříni.

Cvičení během reklamy

Vedle ovladače k televizi si položte dvě lehké činky, které budou sloužit jako vizuální narážka na nějaký pohyb. Při sledování oblíbeného seriálu pak máte možnost při každé reklamě udělat pár dřepů a kliků. Ovšem nesmíte sledovat reklamy na nezdravé jídlo, to pak půjdete na nějakou svačinku místo cvičení.

Správná velikost misek a talířů

Vhodně zvolená velikost talířů může pomoci bezbolestně snížit porce. Výzkum ukázal, že na velké talíře si naložíte mnohem více jídla, než na menší.

Napsat komentář