5 posilovacích strojů, které můžete mít doma + jejich výhody

Co si budeme povídat, po Vánocích máme jako obvykle nějaké to kilo nahoře a nedopnutý knoflík nebo na maximum našponovaný opasek nám dává tušit, že bez cvičení to nepůjde. Jaký styl zvolit v roce 2016? Dáte přednost venkovní aktivitě nebo cvičení doma? Upřednostníte trenéra a nebo se zapotíte na vlastní pěst? Pokud máte dost přeplněných fitcenter a raději si zacvičíte v pohodlí domova, máme pro vás dobrou zprávu. Existují totiž takové posilovací stroje, které můžete mít doma, aniž by vám zabrali spoustu místa a co víc, zacvičíte si na nich  stejně efektivně, jako na těch v posilovně. Jaké to jsou?

Posilovač břišních svalů 

Posílit břišní svaly patří k těm nejtěžším disciplínám co se týče péče o tělo. Existuje celá řada cviků, kterými své bříško můžete posílit doma a to buď vlastní vahou nebo se zapřením. U takto prováděných cviků však hrozí jejich nesprávné provedení, kdy místo břicha nesprávně namáháte krk a páteř. Jednoduchý posilovač břišních svalů pořídíte od ceny 500,- Kč a výš, je lehký a snadno manipulovatelný. Stroj obvykle nabízí pohodlnou podpěru hlavy a madla, které jsou opatřeny na dotyk příjemnou pěnou. Kolébkový tvar dolní části stroje vám pomáhá s pohybem nahoru. Vy tak jen tlačíte do madla nad sebou s hlavou i zády ve správné poloze. Vyvíjíte minimum úsilí s maximální efektivitou. Posilovač je tak zdravou náhradou klasického sedu-lehu. Při pořízení se doporučujeme koukat na nosnost posilovače, která by se měla pohybovat kolem 100 kg, dobrá je i ocelová konstrukce, která je velmi odolná. K posilovači obvykle dostanete i návod na cviky. Od shozených kil vás už jen dělí chuť pořádně si zacvičit.  Výhoda posilovače břišních svalů stkví hlavně v tom, že chrání krk i záda a umožňuje lepší efektivitu cviků.

Stepper

Říká se, že chůze je vůbec tím nejlepším cvikem pro rýsování spodní části těla. Ovšem když venku lije jako z konve nebo fouká silný vítr, jen těžko by nás někdo k chůzi donutil. Co takhle si zadeček a nohy procvičit, aniž byste opustili obývací pokoj? Ano, na stepperu to bude brnkačka! Stepper je opět rozměrově přijatelným posilovacím strojem pro domácnost. Umístit jej můžete kdekoliv,  a protože přístroj simuluje pohyb chůze, můžete hubnout třeba během sledování vašeho oblíbeného seriálu. Ani pořizovací cena stepperu není nijak závratná, kvalitní kousek lze pořídit již od tisícovky. Opět se zde díváme na kvalitu provedení, dobré recenze a nosnost, která by měla dosahovat 100 kilogramů. Výhoda stepperu stkví v jeho nenáročnosti, cvičit může opravdu každý, navíc můžete tento posilovací přístroj umístit kdekoliv v domácnosti a pak jej lehce uklidit například pod postel.

Rotoped

Co se týče rýsování postavy a hubnutí, umístila se jízda na kole na předních příčkách oblíbenosti. Ovšem je tu zase jedno mínus – tedy počasí. To je často nevyzpytatelné, a proto většina nadšenců do hubnutí ocení, když bude moci spalovat kalorie i v době než se počasí umoudří. Na trhu je opět celá řada kvalitně provedených rotopedů. Velká výhoda stkví hlavně v pohodlí domova, ve kterém můžete cvičit 24 hodin denně bez ohledu na roční období, počasí venku nebo otevírací dobu fitcentra. Vybírat můžete z jednodušších verzí po ty propracovanější. Kvalitní rotoped můžete pořídit již od ceny 1500 Kč. U některých rotopedů je součástí i počítač, který měří spálené kalorie, tep, rychlost, ujetou vzdálenost a podobně. Rotoped vyžaduje o něco větší prostor v domácnosti než předešlé dva posilovací stroje, ale i u rotopedu není zabrané místo nijak podstatné. Rotoped je opět velmi doporučovaným cvičícím strojem do domácnosti. Výhoda? Možnost cvičit v jakémkoliv počasí a třeba se u toho dívat na oblíbený program.

Švihadlo

Pod pojmem posilovací stroj si ovšem nemusíme představit pouze složitě a těžce působící stroje. Velice dobrým posilovacím strojem může být i jednoduché švihadlo. A zatímco může pro někoho švihadlo znamenat návrat do dětství, ve většině případů znamená podstatný úbytek váhy, rýsování svalů i zlepšení kondice. Je prokázáno, že skákáním přes švihadlo se zbavíte i tolik otravující celulitidy. U švihadla si můžete vybrat jeho jednoduchou verzi nebo švihadlo s počítadlem, které vás bude více bavit. Pořizovací cena švihadla je až směšně nízká. Kvalitní švihadlo pořídíte již od částky 200 Kč. Výhoda švihadla? Jeho snadná skladovatelnost, lehká váha i možnost vzít si švihadlo všude s sebou.

Gymnastický míč 

I poslední posilovací stroj nebude vypadat nijak složitě, popravdě řečeno má jednoduchý tvar koule, ano hádáte správně jedná se o gymnastický míč, který je doporučovaný pro začátečníky i pokročilé. Budete se divit, kolik cviků lze provést na tomto míči. Posílit můžete zádové svalstvo, břišní svaly, paže, nohy i zadeček. Gymnastický míč je doporučovaná cvičební pomůcka pro pacienty v rekonvalescenci. Na gymnastickém míči se můžete jen tak pohupovat a bude to mít efekt. Cvičit můžete třeba u televize nebo při poslechu hudby. U gymnastických míčů si opět můžete vybrat z různých variant velikostí, vybrat si můžete i míč bez madel a s madly. Kvalitní gymnastický míč pořídíte již od částky 250 Kč. Výhody? Hlavně měkkost míče a univerzálnost. Vždyť s gymnastickým míčem si po tom, co maminky zacvičí vyhrají i děti.

Někomu se do posilovny z řady důvodů nechce, to však ještě neznamená, že přestane i cvičit. Svou mini posilovnu si může doma zařídit každý. Výše zobrazených pět posilovacích strojů je tomu důkazem.

Napsat komentář