5 zaručených tipů, jak se v létě nespálit

Léto je tady, chystáte se k moři? Nechcete se spálit? Chcete také předejít nebezpečným melanomům kůže ze spálenin od slunce? Přečtěte si o opalování více a zapamatujte si naše tipy

Při opalování naši kůži vystavujeme ultrafialovému záření. Přílišné záření může způsobit spálení kůže a vést až k rakovině kůže. Při tomto procesu dochází ke ztmavnutí kůže. Může se odehrávat na sluníčku či v soláriích.

Slunce má také vliv na náš imunitní systém. Díky němu se vytváří vitamin D, který prospěšně celý imunitní systém reguluje a ochraňuje nás před autoimunitními chorobami. Sluneční UV-A záření proniká do hlubších vrstev a UV-B spíše do povrchových částí pokožky.

V některých kulturách je opálení dokonce velice nežádoucí a je zde velká snaha se před ním všelijak bránit či odstraňovat tmavší pokožku. Proces opalování také záleží na typu vaší kůže. Někdo se opaluje snáz a rychleji, tmavší typy o něco pomaleji. Lidé se světlou kůží by měli na ochranu zvlášť dbát,protože je více náchylná na spálení.

  1. Kupujte si ochranné krémy s vysokou ochranou SPF v lékárně. Ochranné krémy, jsou nejúčinnější ochranou před sluncem. Největší mýtus je, že se s použitím opalovacího krému neopálíte, většině dojde, že je to samozřejmě nesmysl. Doporučujeme dojít si pro ně do lékárny, kde vám s výběrem správného „faktoru“ zaručeně pomohou.
  2. Opalujte se s rozumem. Opalujte se chytře, opalujte se maximálně 15 minut a poté si dejte vždycky alespoň hodinu pauzu. Dlouhodobé vystavení slunci je i navzdory ochrannému krému nebezpečné a oslabuje imunitu, zvyšuje šanci na vznik nádorového onemocnění až několikanásobně.
  3. Dejte na beta-karoten. Beta-karoten naše tělo chrání před spálením, abyste ho měli dostatek, začněte jíst aspoň měsíc předem spoustu mrkve, kde je ho velké množství, nebo si kupte doplněk stravy, který ho obsahuje.
  4. Další látka, která chrání naše tělo před škodlivým ultrafialovým zářením je právě Lykopen. Jde o rostlinné barvivo, které se hojně vyskytuje v rajčatech. Pokud nechcete jíst velké množství rajčat, kupte si doplněk stravy v lékárně.
  5. Věnujte speciální péči vašemu obličeji. Nezapomeňte na pokrývku hlavy, abyste se ochránili před úžehem. Dále si dejte pozor na vaše oči, doporučují se dobré brýle s UV ochranou minimálně od 10 do 15. Dále nezapomínejte na vaše rty a vlasy. Rty neobsahují žádný pigment, takže jsou sluníčku velmi náchylné, na ně máte k dispozici balzám na rty s UV ochranou. Na vlasy už jen speciální gely nebo šampony, které zabrání, aby sluníčko vaše vlasy vysušovalo.

Toto je 5 zaručených tipů, které vás doma a na dovolené zaručeně ochrání!

Napsat komentář