5 způsobů, jak předcházet bolesti hlavy

Nedopusťte, aby vás bolesti hlavy omezovaly v životě. Zde je pět způsobů, jak jim předcházet.

Identifikujte spouštěcí potraviny

Jak je známo, některé potraviny mohou vyvolávat bolesti hlavy. Nejčastějšími viníky jsou mléčné výrobky, čokoláda, rafinovaný cukr, potraviny s lepkem a kofeinové nápoje. Každý člověk je však jiný a jediný způsob, jak zjistit, která potravina u vás bolest hlavy spouští, je odstranit všechny možné spouštěcí potraviny a pak pomalu do jídelníčku zavádět jednu po druhé, aby jste viděli, jak vaše tělo reaguje. V žádném případě se však nedoporučuje vynechávat celé skupiny potravin – i když některé potraviny mohou být spouštěčem,  jsou velmi výživné a potřebné. Naslouchejte svému tělu, a jakmile identifikujete spouštěcí potravinu, omezte její konzumované množství.

Pijte více vody

Nedostatek přijmu pitné vody je jednou z nejčastějších příčin bolesti hlavy. Někteří odborníci se domnívají, že bolesti hlavy mohou být způsobeny krevními cévami v hlavě, které se zužují ve snaze regulovat hladinu vody ve vašem těle. Dehydratace způsobená konzumací alkoholu hraje hlavní roli při bolesti hlavy v kocovině. Snažte se pít dostatečné množství čisté vody denně.

Více pohybu

Hýbejte se jak jen je to možné. Pohyb je důležitý zejména pro ty, kteří pracují v kanceláři a stěží se pohnou ze židle. Pomocí pohybu rozproudíte krev ve vašem těle, zabráníte bolesti hlavy a můžete zvýšit svoji produktivitu. Lze doporučit kancelářská jóga – nejen že uklidní mysl, tělo a duši, ale je to perfektní způsob, jak uvolnit stres způsobený svalovým napětím (zvlášť, pokud jste shrbení celý den zírali do obrazovky počítače). Protahováním krku a ramen, které mohou způsobit zablokování prokrvení hlavy, můžete předejít nepříjemným bolestem hlavy.

Mějte zažívání pod dohledem

Pokud jste se nikdy nesetkali se špatným zažíváním, jste v té šťastné menšině. Více a více lidí má problémy s nadýmáním a špatným trávením. Zejména zácpa může být způsobena stresem a sama o sobě je stresující. Pokud máte tendenci přeskakovat jídla vlivem nadýmání nebo nevolnosti, vaše hladina cukru v krvi může být nízká, což může vyvolat bolesti hlavy. Zkuste vhodné probiotické doplňky stravy a jíst potraviny bohaté na vstřebávání živin ve vašich střevech.

Zvyšte příjem vitaminů

Nedostatek příjmu vitaminů může sahat od fyzických onemocnění až po emocionální problémy a také může způsobovat bolesti hlavy. Častou příčinou zdravotních problémů je nedostatek železa, B12 a vitaminu C – nejčastějším příznakem nedostatku je bolest hlavy. Problémy tohoto druhu mohou být spojeny s dietou, kterou právě podstupujete. Například vegetariáni a vegani se musí ujistit, že konzumují B12 z jiných zdrojů než z masa a také si musí hlídat příjem vápníku, vitaminu D a C.

Napsat komentář