Zatočte s bolestí zad pomocí jógy

Trápí vás bolesti zad? Zatočte s bolestí pomocí jógy a protáhněte si svaly, o kterých jste ani netušili že je máte. Nejnovější výzkum ukázal, že jóga je nejúčinnější lék na chronickou bolest dolní čísti zad. I když to bylo všeobecně známo, existovalo pouze několik studií, které by mohly nabídnout pořádné důkazy. Z výzkumu vyplynulo, že subjekty, které byly seznámeny s technikami jógy a poctivě se jim věnovaly, měly významně menší bolesti, než subjekty, které podstupovaly tradiční léčbu bolesti zad.

Jak může jóga pomoci snížit bolest spodní části zad?

  1. Ohebnost. Několik jednoduchých pohybů může výrazně zvýšit ohebnost v zádech a ve svalech, které je obklopují. Když máte natažené svaly v blízkosti dolní oblasti zad, každý jejich pohyb pak způsobuje bolest. S ohebnými zády se však můžete bolesti zad vyhnout obloukem.
  2. Pevnost. Když je vaše tělo zpevněné, vaše páteř je pak méně náchylná ke zranění. Jóga je vynikající pro všestranné posilování těla.
  3. Protažení. Většinu našeho dne prosedíme a to má špatný vliv na naše ploténky. Jóga je účinný protahovací nástroj, který nám pomůže s prevencí.
  4. Život v přítomnosti. Jóga učí, abyste se výhradně soustředili na přítomnost a nevztekali se z dob minulých či budoucích. Tím že se naučíte vnímat přítomnost, můžete zmírnit svoji bolest.
  5. Dýchání. Jóga vás naučí prodloužit a prohloubit vaše dýchání, což pomáhá zmírnit bolest. Když dýcháte krátkými intervaly, vaše tělo si myslí, že jste v nebezpečí a napíná svaly, aby byly připravené. Napjaté svaly ovšem mohou zesílit bolest. Naučíme-li se hluboce a dlouze dýchat, tělo dostane signál, že je vše v pořádku a může začít odpočívat a regenerovat.
  6. Uvolnění. Pomocí jógy dokážeme uvolnit problematické ztuhlé svaly a nám se uleví od bolesti.

Napsat komentář