Chcete zhubnout? Poznejte sílu kolektivu!

Hubnutí je neustále omílaná fráze ať už po Vánocích, Velikonočních svátcích, na jaře, kdy se pokoušíme o detox nebo v létě, kdy své tělo chceme s hrdostí ukazovat. Při hubnutí často surfujeme po internetu, účastníme se diskuzí nebo se poptáváme známých  ve snaze najít zaručený recept jak ztratit kila navíc, zformovat postavu a být fit. Možná, že už jste dostali radu jíst pravidelně, dělat tohle a támhleto cvičení, být neustále v pohybu a číst motivační knihy, ale  poradil vám někdo, že k tomu abyste zhubli potřebujete především kolektiv? Ano! ‚ Ve dvou se to lépe táhne‘ nebo ‚víc hlav, víc ví‘, tak zní přísloví, která sílu kolektivu dokonale vystihují. A co vy, jste připraveni zhubnout? Je načase obklopit se lidmi se stejným cílem!

Síla kolektivu v praxi

Můžete být extrovert, kterého společnost ostatních lidí dobíjí nebo introvert, který by dal cokoliv za chvíli samoty, hubnout ale můžete stejně. Je dokázáno, že hubnutí v kolektivu přispívá k motivaci i inspiraci. Jednoduše v tom nejste sami. Ať už kamarádi jste nebo jste se přihlásili do kurzu s neznámými lidmi, v tělocvičně s míčem nad hlavou jste všichni na stejné lodi. Cvičení v kolektivu si tak užijete mnohem více než cvičení doma. Navíc u cvičení s více lidmi je jen malá pravděpodobnost, že s úsilím v polovině seknete(ještě by se vám smáli!).

Kde kolektiv hledat? 

Možná si říkáte: ‚ sice mám pár kamarádů, ale kolektiv razantně kila shazujících lidí zřejmě neseženu‘. Nemějte obavy, kolektiv je zde myšlen i skupinou tří lidí. V podstatě i běh s jedinou kamarádkou svůj účel splňuje – na cvičení nejste sama. Na velký kolektiv však narazíte ve fitness centrech. Zejména ve skupinových programech jako je aerobik, Zumba, Tabata i jiné cvičení větší skupinky lidí. A co vy víte! Třeba postačí pár lekcí a několik litrů potu a vy si najdete dobré kamarády.

Výhody kolektivu

A jaké jsou výhody cvičení v kolektivu? Cvičení v kolektivu rozhodně pomůže při slabé vůli dotyčného. Zaplacený vstup na lekce aerobiku nebo na sport natěšená kamarádka vám zkrátka nedovolí zůstat sedět doma. Chuť, vytrvalost i píle ostatních lidí vás nádherně inspiruje.

Ač cvičení v kolektivu nemusí být pro každého, většinou si na něm každý najde to své plus. Vždyť i přesto, že se považujete za to největší dřevo – pohybovým talentem nepolíbeni, nemusíte se obávat, že se vám při cvičení někdo bude smát. Nebude! Zkrátka a jednoduše bude mít každý práci sám se sebou, natož aby se po očku díval a vysmíval se ostatním. Naopak nenápadně můžete očko po partě hodit právě vy. To pak uvidíte, že Lenka před vámi má s dřepy stejný problém jako vy a René vedle vás kroky absolutně nezvládá, stejně jako vy.

Cvičení doma přenechte jiným

Možná jste v lifestylových magazínech četli, že velmi výhodné a přínosné je cvičení doma. To přenechte ostatním. Zejména maminky na mateřské dovolené, které doma tráví takřka 24 hodin denně,  další pobývání doma nepotřebují. Naopak potřebují společnost, kterou jim kolektiv v tělocvičně může nabídnout.

Nová přátelství a výzvy

Důležitou, avšak rozhodně ne poslední výhodou cvičení v kolektivu jsou i nová přátelství, která chtě, nechtě navážete. S novými přáteli máte jedno společné – touhu vypracovat si sexy tělo. Společně tak můžete čelit novým a novým výzvám.

Chcete zhubnout? Poznejte sílu kolektivu! Ať už půjdete běhat, zvolíte rychlou chůzi, Spinning nebo jiná kolektivní cvičení věřte, že společně dosáhnete vysněného cíle. Vždyť ve dvou se to lépe táhne!

Napsat komentář