Jak probudit v dětech radost z pohybu

Začněte u sebe

 

Zamyslete se sami nad svým způsobem trávení volného času. Vysedáváte sami u televize, do obchodu za rohem jezdíte autem a když prší nevytáhnete paty z domu? Pak se nemůžete divit, že vaše děti ani nevědí, kde je venku hřiště a když jdete třeba na návštěvu pěšky, kňourají, že je bolí nožičky.

Pokud to chcete změnit, chtě nechtě musíte začít u sebe a jít dětem příkladem.

 

Z běžných věcí udělejte radost

 

Když budou děti pohyb brát jako radost, legraci, zábavu, ani jim nepřijde, že se vlastně hýbou a o bolení nožiček už ani neuslyšíte. Z chůze po schodech místo výtahu můžete udělat soutěž, kdo bude doma dříve. Na nákup vyrazte pěšky a po cestě domů třeba sbírejte kaštany.

 

Začněte procházkami

 

Nemusíte hned děti přihlašovat do sportovních kroužků. Stačí začít společnými procházkami. A klidně je můžete okořenit dobrodružnou stezkou, kdy jeden z rodičů vyjde napřed ( nebo si ráno přivstane 🙂 ) a cestu k cíli vyznačí křídou či barevnými fáborky na stromech. Můžeme přidat plnění úkolů a v cíli nás může čekat oblíbená pizzerie nebo cukrárna.

 

Objevte dětská hřiště

 

Nemyslíme jen ty plné houpaček, skluzavek a prolézaček. Co třeba vyzkoušet ta klasická, kde si můžeme všichni zakopat s míčem, skákat panáka, nebo udělat závody v skákání po jedné noze. A že se tak trochu ztrapníte před zraky kolemjdoucích? Ale vaše děti vás za to budou milovat.

 

Bazén

 

Obléknout si plavky a i v zimě vyrazit k vodě. Tedy spíše té kryté a vyhřívané, ale v dnešní době je velká nabídka různých aquaparků, bazénů, i těch menších, relaxačních, kde ale mají vyhrazené časy i pro rodiny s dětmi.

 

Rodinné taneční hodiny

 

Že vám nikdy moc nešel? Nevadí. Doma si s dětmi oblékněte klidně tepláky, přidejte „volume“ a rozjeďte to. Uvidíte jak se společně nasmějete a vyřádíte.

 

Pořiďte si čtyřnohého kamaráda

 

Nejen, že je to výborný společník pro vaše děti, učí je spoustě věcí – zodpovědnosti, ohleduplnosti. I pro vás bude skvělým zdrojem energie a protistresovou chlupatou radostí. A pro vás společně pak důvod, proč jít ven i když prší nebo sněží.

 

A podzim je nádherná příležitost, začít třeba procházkou na louku, s vlastnoručně společně vyrobeným drakem, a pořádně se s ním proběhnout a zaskotačit.

Napsat komentář