Zázračné diety pro rychlé hubnutí

Snad každý týden narazíme v médiích na skvělou dietu, kterou propaguje ta či ona celebrita, která má evidentně pěkných pár kilo navíc, nebo jak se říká  “je obézní”.

Tímto způsobem je nám nabízena zázračná dieta, po které rychle zhubneme, ale samozřejmě už nepřibereme. Daná celebrita je na obrázku evidentně štíhlejší, než-li jí známe z médií a tak mnohdy spadneme v pokušení a  pár stovek či tisíc obětujeme za zázračné pilulky. Ty nám dle návodu mají zaručit, samozřejmě  bez velké námahy, ztrátu našich pracně budovaných, leč nevzhledných tukových polštářků.

Ovšem mnohdy za shozenými kily známé osobnosti stojí jen trik zvaný “retuše”, ale o tom se přesvědčíme až časem, když sami na sobě vyzkoušíme dietu, která není tak přesvědčivá, jak se při čtení nabídky zdála. Potom stačí, když na vlastní oči uvidíme tu slavnou osobnost, která dietu vehementně propagovala, ale je vidět, že se u ní též minula účinkem.

Jsme zklamaní a dál doufáme, že najdeme další zázrak, co nám pomůže se zbavit nadbytečných kil. Tak to u některých lidí z našeho okolí, bojujících s nadbytečnými kily, chodí stále dokola.

Rada nad zlato je jen jedna – žádná zázračná dieta  neexistuje!

To je třeba si uvědomit v prvním kroku, kdy budeme chtít náš problém řešit.

Je opravdu důležité si uvědomit, že nadbytečné kilogramy jsme si vyrobili sami svým neuváženým příjmem kalorií = nevhodnou stravou a mnohdy také minimálním pohybem.

Ten, kdo by chtěl účinně shodit své nevzhledné tukové zásoby musí radikálně změnit svůj jídelníček. To je jediný recept na to, aby se naše tělo zbavilo tukových zásob a nepřišel zpět nežádoucí jo-jo efekt.

Existují spousty návodů, jak účinně zhubnout, ale nejdůležitější bude podívat se na náš celodenní stravovací plán a také zařadit více fyzické aktivity, kterou přizpůsobíme našemu zdravotnímu stavu.

Princip štíhlé linie je celkem jednoduchý, ale po letech špatného stravování není pro všechny snadno dodržitelný. Chce to nejen odhodlání, ale i pevnou vůli. Výsledek ale bude stát za to!

Ze všeho nejdříve je třeba vynechat z našeho jídelníčku nadměrný příjem slazených nápojů jako je např. Coca-cola a podobné, doslova přeslazené nápoje. Nejlépe je nahradit tyto nápoje minerální vodou, nebo ředěnou ovocnou šťávou. To samé platí pro nadměrnou konzumaci piva, vína a jiných alkoholických nápojů, které jsou zdrojem velkého množství energie.

Snažíme se konzumovat méně příloh, které můžeme  nahradit třeba zeleninou / syrová, dušená, vařená/. Vynecháme tučná masa a obecně omezíme veškeré potraviny s větším množstvím tuku. Bílé pečivo nahradíme tmavým, vynecháme pravidelnou konzumaci oblíbených dortů a dalších sladkých pekařských výrobků.

Snažíme se jíst menší porce, ale vícekrát denně a večer budeme jíst jen lehkou stravu a to minimálně několik hodin před spánkem.

Do svého jídelníčku zařadíme více zeleniny, ovoce, naopak bychom měli zcela vyřadit smažená jídla, stravování ve fast foodech, konzumaci uzenin.

Pokud začnete dodržovat těchto pár jednoduchých rad, tak výsledek se za pár týdnů určitě dostaví.

Nepůjde to tak rychle, jak slibují reklamy na zázračné diety, ale rozhodně to bude trvalé!

 

Napsat komentář