Jak se stát ranním ptáčetem

Chtěli byste být hned od rána co nejproduktivnější, vyřídit ty nejobtížnější úkoly ještě před obědem a odpoledne už jen odpočívat? Máte budík vždy nastavený na brzkou hodinu, ale vstáváte až několik desítek minut či dokonce několik hodin po prvním zvonění alarmu? Odkládáte neustále čas buzení o dalších pět minut a nakonec v posteli trávíte celé dopoledne? Najednou je večer a vy máte dojem, že jste opět nic neudělali?

Staňte se i vy ranním ptáčetem, které toho za den stihne zaručeně více než noční sova. Přinášíme vám zaručené tipy, jak ráno vyskočit z postele svěží, plni energie a připraveni vrhnout se do práce.

Spěte dostatek hodin

Pokud budete spát alespoň 6-8 hodin denně, budete se ráno budit odpočatí a pozitivně naladěni.

Choďte včas spát

Zapomeňte na ponocování. Běžte si večer lehnout dříve, ideálně ještě před půlnocí – to je totiž spánek nejkvalitnější.

Buďte se sami

Není nic horšího, než protivný zvuk budíku, který vás ráno vyhání ze zahřáté postele. Místo toho, abyste vstali, budík ignorujete a spíte směle dál.

Naopak, pokud se zbudíte sami, většinou ihned vyskočíte z postele a vrhnete se do práce. Je to dáno tím, že se tělo vzbudilo samo a je tudíž opravdu připraveno pracovat.

Jak to zařídit, abyste se budili sami bez pomoci budíku? Nastavte si po dobu jednoho týdne budík o hodinu dříve, než musíte opravdu vstávat. Například jestli vstáváte v 7 hodin, nastavte si budík již na šestou. Celý týden vstávejte již v šest. Zvyknete si tím na dřívější probuzení a další týden se již budete budit sami ještě před zazněním alarmu.

Zamilujte si ranní rituály

Zpříjemněte si svá rána činnostmi jako je horká sprcha, ranní jóga, poslech oblíbené hudby, šálek výborného čaje nebo chutná snídaně. Pokud se budete na své ranní rituály těšit, bude se vám vstávat snadno a s úsměvem.

Naplánujte si následující den

Večer si naplánujte, co všechno je potřeba udělat a zařídit následující den. Uvidíte, jak se vám tímto jednoduchým úkonem uleví a bude lépe spát. Pokud totiž více, co vás zítra čeká a nemine, klidněji spíte a ráno se budíte s čistou hlavou.

Večer meditujte

Zapalte si večer svíčku, pusťte klidnou hudbu, dejte si koupel nebo si zacvičte protahovací cviky. Uvolněte se a relaxujte.

Před spaním si čtěte

Večer před spaním zapomeňte na veškerou elektroniku. Odložte chytrý telefon, vypněte počítač i televizi. Vlezte si do postele s knížkou a začtěte se do napínavého příběhu. Udělejte si ze čtení v posteli každodenní rituál. Čtení vás příjemně unaví a připraví na spánek.

Napsat komentář