Jak se zbavit akné přírodní cestou

Trápí vás akné? Již jste vyzkoušely celý sortiment lékáren a drogerií? Je čas na návrat k přírodě!

Akné je globální problém dospívajících, mnohdy ale přetrvává i do dospělého věku. Většina lidí ho řeší uchýlením se k produktům z drogérie, což ale obvykle akné nepomůže. Po odzkoušení i sortimentu z lékárny, jim kožní lékař předepíše agresivní přípravky, které pleti také neodlehčí. Některé ženy se k uchýlí k antikoncepci, která pomůže, ale jen na určitý čas, po jejím vysazení bývá akné ještě horší. Zbývá tedy přírodní cesta, ta pravá!

Důvod?

Příčin vzniku akné je hned několik. U dospívajících ho může způsobovat nerovnováha hormonů. Vliv má také stres, péče o pleť a strava. Akné také poukazuje na problém někde v těle, který nemusí být hned očividný. Může se jednat o špatně fungující orgán či nedostatek určitých látek.

Voda a voda

V těle máme různé toxiny a špatné látky. Pro jeho pročištění bychom měli dostatečně pít. Pozitivně se to projeví právě i na naší pleti, která bude zároveň i krásně hydratovaná.

Detoxikační kůra

Pokud v těle převládají nevhodné látky a toxiny, účinná bude detoxikační kůra, která tento problém vyřeší. Obvykle je ve formě čajů, které se pravidelně konzumují, přibližně po dobu třech měsíců. Zbavíte se tak problémů uvnitř těla a vaše pleť vám poděkuje.

Strava

To co do těla přijímáme, má úměrný vliv na naší pokožku. Omezit by se měli především tuky a smažená jídla. Velkým obloukem se vyhněte i cukrům a všemu slazenému, cukr vše jen zhorší. Naopak do jídelníčku zařaďte hromadu čerstvé zeleniny.

Doplňky stravy

Z jídla jako takového obvykle nejsme schopni přijímat veškeré vitamíny. Některé nám s bojem proti akné velmi pomůžou! Jaké to jsou? Zinek. Je obsažen v mnoha mastech, pilulky s tímto vitamínem jsou také prospěšné. Dále také vitamín E a A, či selen.

Dostatečný pohyb

Občasná dávka sportu může být prospěšná. Vždy si po tréninku opláchněte obličej! Ulpívá na něm pot, který by naopak tvorbu pupínků podpořil.

Péče

Hlavní je péče. Vaší pleť nepřetěžujte. K odlíčení postačí kokosový olej. Jako tonikum je skvělá růžová voda, či jablečný ocet smíchaný s vodou v poměru 1:3. Obličej si myjte dvakrát denně, ráno a večer. Každému vyhovuje jiná forma čistidla, vždy by ale mělo být přírodní a neobsahovat látky jako glycerin či silikony… Na akné je skvělé mýdlo s aktivním uhlím. Na pleť by se sice mýdlo dávat nemělo, toto je ale směs přírodních olejů a dalších surovin, které pleti prospějí.

Hydratace

Pleť potřebuje notnou dávku hydratace. Můžete použít čisté rostlinné oleje. Na akné je skvělý například konopný, či jojobový, který má nejblíže ke kožnímu mazu. Nebojte se i mastnou pokožku promazávat. Pokožka sníží produkci mazu a to vám s pupínky pomůže. Skvělý hydratační krém je i 100% gel z aloe vera, který lze zakoupit, či vytvořit doma. Vaše pleť bude zářit! Na vznikající pupínky, či horší místa lze použít tea tree olej, který pupínek vysuší a urychlí jeho hojení.

Koukat, ale nesahat

Na pokožku nikdy nesahejte. Mohly by se při tom přenést bakterie, které by zapříčinily vznik nových uhříků. Častěji měňte i povlaky na polštář a desinfikujte mobilní telefon.

Uvidíte, že i přírodní cestou a bez zbytečných chemikálií to akné natřete! Přeji hodně úspěchů s bojem… Nevzdávejte to!

Napsat komentář