Jak ujet na víkend starostem a udělat něco pro zdraví

Celý rok jste v kolotoči práce a rodiny a závody v nakupování a uklízení tomu před koncem roku také zrovna nepřidávají. Je načase ukázat starostem důrazné STOP! A jak si nejlépe vyčistit hlavu jinak než pohybem?

Najděte si nejen v předvánočním shonu čas na sebe

Vyrazte na sportovní víkendový pobyt. Podobné zájezdy jsou koncipovány jako výlučně určené ženskému kolektivu. Můžete tak směle odložit stud, rozhodně vás nečekají vysportovaní svalnatí pánové, kteří vám svou muskulaturou budou dávat najevo, že jejich kvalit nikdy dosáhnout nemůžete. Ostatně, o nic podobného ani nejde.

Celý pobyt je pojat tak, abyste si jej především užila. Vybírat můžete proto z poměrně široké nabídky sportovních aktivit – od Pilates přes Spartan race vhodný pro milovnice toho nejnáročnějšího pohybu. Pochopitelně ale program není orientován jen jako ryze cvičební. Zpravidla je rovněž spojen s možností relaxu ve wellnes centru. Užít si můžete masáže, bahenní zábaly a mnoho dalších odpočinkových procedur.

V Čechách jsou oblíbenými místy zejména tuzemské lázně. Zůstávat doma přitom rozhodně není nutné. Proč si neudělat takovou menší dovolenou i v zimním období? Ať si vyberete moře nebo hory, vrátíte se odpočinutá a plná energie a nových zážitků z poznávání dalekých končin. Klasickými destinacemi, kam se v hojném počtu jezdí, je například prosluněné Řecko nebo žhavé Španělsko.

Pohyb pomůže vašemu tělu i duši

Cvičit mohou i ty, které zatím nemají příliš zkušeností nebo nejsou až tak fyzicky zdatné. Na správné provádění při jakémkoli cvičení dohlíží školená instruktorka. Podobně jako nezáleží na tom, jestli jste se v minulosti aktivně jakémukoli sportu věnovala, roli nehraje ani váš věk. Můžete tak s sebou s čistým svědomím vzít třeba svoji pubertální dceru, ale klidně i maminku. Smyslem podobně stráveného času totiž samozřejmě není jen shození nadbytečných kilogramů a zlepšení fyzické kondice. Může se stát i účinnou rehabilitací pro ty, kteří již trpí problémy s pohybovým aparátem.

A v neposlední řadě lze tuto akci pojmout i jako možnost, jak se seznámit s novými lidmi v okamžiku, kdy k tomu v kolotoči práce a rodiny nemáte zase tolik jiných příležitostí. Možná si tak navíc kromě zážitků a přívalu endorfinů přivezete i kontakt na novou kamarádku.

Napsat komentář