Magická síla přírodních pleťových olejů

Téměř každá žena má jisté zkušenosti s používáním různých denních či nočních krémů. Vždyť kdo by to z nás neznal? Věkem přibývají i vrásky, které nám hlavně na obličeji překážejí a připomínají roky, které nelze zastavit.

A tak sáhneme po všelijakých prostředcích, abychom stále vypadaly mladě a krásné, i když už nemáme dvacet … různé krémy, pleťové masky, mastičky, vodičky, olejíčky „zdobí“ naši koupelnu, ve které trávíme mnohem více času než kdysi. No možná ne každá z žen ví, že vynikající náhradou denního či nočního krému může být pleťový olej. Existuje dokonce několik druhů pleťových olejů, které jsou určeny pro různé typy pokožky.

Pleťové oleje jsou určeny zejména těm ženám, které mají pocit neustálé suchosti či mastnoty pleti a denní hydratační a jiné krémy jim prostě nepomáhají. V současnosti se vyrábějí kvalitní a hlavně přírodní pleťové oleje a mnoho žen si je neumí vynachválit. Přírodní kosmetika má určitě své kouzlo, to by věděla potvrdit nejedna z nás.

Který je ten pravý?

Už jsme zmínili, že pleťových krémů je několik a používají se na různé typy pleti. Představíme si pleťové oleje, které jsou mezi ženami nejoblíbenější a přinášejí žádaný účinek. Jde o pětici pleťových olejů: arganový, kokosový, mandlový, jojobový a růžový olej. V čem spočívá jejich tajemství?

Arganový olej pro své účinky je nazýván i olejem života. Přináší zdraví a krásu, působí jako prevence proti mnoha nemocem a dokonce i výborně chutná. Díky vysokému obsahu vitamínu E je neocenitelným a oblíbeným pomocníkem při výrobě kosmetiky. Zpomaluje proces stárnutí, udržuje mladistvý vzhled a vitalitu a je vhodný pro všechny typy pleti. Z toho důvodu je u mnoha žen velmi oblíbený.

Kokosový olej svými účinky ničím nezaostává za arganovým olejem. Jeho využití je opravdu všestranné. Stejně dobře zastane roli potraviny i funkci krému, masážního oleje, přírodního balzámu či mléka po opalování. Je vynikající náhradou běžného tělového mléka či krémů. Dobře se vstřebává do pokožky a nezanechává mastný film. Kromě toho, kokosový olej je výbornou masážní kosmetikou. Krásně zvláčňuje pokožku a zanechává ji pružnou a hladkou.

Ideálním na denní péči o pleť v zimním, mrazivém počasí a vynikající náhradou pleťového krému je mandlový olej. Podporuje obnovu pleťových buněk a jejich kondici. Odstraňuje tmavé kruhy pod očima a zvláčňuje popraskané rty. Chrání pleť před ztrátou vlhkosti a nechává ji hebkou a vláčnou.

Ani jojobový olej nezůstává své pověsti nic dlužen. Je jedním z nejcennějších olejů využívaných v kosmetických procedurách. Je odpovědí na suchou, citlivou a popraskanou pokožku, přičemž navíc regeneruje a vyhlazuje pleť. Dobrou zprávou je, že olej je vhodný pro všechny typy pleti, velmi dobře se vstřebává do pokožky a nezanechává pocit mastnoty. Vyhlazuje drobné vrásky, působí hojivě, ošetřuje pleť, pomáhá při akné a problematické pleti.

Olej přímo od královny květin

A nakonec si představme olej pocházející z královny všech květů – růže. Účinky růže na naši pleť jsou zjemňující, uklidňující a velmi šetrné. Růžový olej se hodí na jakýkoliv typ pleti, zejména však na velmi citlivou pleť, náchylnou na alergické reakce. Pleť zvláčňuje, vyživuje, dodává jí svěžest a mladistvý vzhled. A to není všechno! Kromě krásy má olej i dezinfekční, antibakteriální účinky, je využíván při masážích, působí proti nervozitě, stresu, odstraňuje napětí, depresi. Ulevuje od bolesti, odstraňuje ztuhlost svalů a kloubů, pomáhá zjemňovat suchou kůži chodidel.

Všechny přírodní pleťové oleje velmi dobře zastoupí denní či noční krémy, jakož i krémy proti vráskám. Nejčastěji se používají na noc, kdy se mohou co nejdéle vstřebávat do pokožky. Navíc stačí jen pár kapek, aby se docílil žádaný efekt a výsledek.

Pokud patříte k těm, kteří ještě nevyzkoušeli kouzlo pleťového oleje, tak teď je ten správný čas! Odložte dosavadní krémy a nechte se laskat hebkostí a jemností pleťových olejů.