Návod na výrobu plenkového dortu

Třeba se někomu z vás bude hodit návod na pěkný dárek. Možná bude lepší, když si dopředu zjistíte, zda by nastávající mamince nevadilo, že dostane pro svoje děťátko vybalené plenky. Některé maminky to nemají rády.

A jdeme na to.

Na výrobu budete potřebovat:

 1. papírové pleny (můžete to zkusit udělat i z obyčejných) – měla jsem 50ks, ale stačilo mi 40ks (samozřejmě si počet můžete upravovat podle toho, jak velký dort budete chtít dělat)
 2. 1x kolo z tvrdého kartonu o průměru 34cm
 3. 1x kolo z tvrdého kartonu o průměru 24cm
 4. stuha/y
 5. gumičky
 6. balicí papír (můžete použít klidně i obyčejný nebo kousek látky)
 7. věci, které budete chtít do dortu dát – já jsem použila:
  a) vlhčené ubrousky
  b) svítící dudlík
  c) tričenko s kalhotami – vel.62
  d)háčkovaná čepička a bačkůrky
  e) bambusové ubrousky 30×30 cm – 3ks
  f) pískací hračka, kostka a kravička
  g) bonbony na ozdobu

 

Postup:

1. Z kartonu si vystřihněte 2 kola. Jedno o průměru 34cm a druhé o průměru 24cm. Kola si samozřejmě můžete zase upravovat podle sebe. Můžete si udělat větší, menší, popř. během tvorby můžete kolo zastřihnout. Doporučuji si tedy prvně tak nějak nahrubo zkusit poskládat dort a teprve potom obalovat karton – kdybyste kolo potřebovaly zastřihnout, ať nemusíte obalovat znovu.
Oba kartony si obalte balicím papírem (případně obyčejným papírem nebo kusem látky). Já jsem zvolila balicí papír, vypadá to lépe a jednoduše to přelepíte lepicí páskou.

P1040638 P1040632

2. Vybalte si potřebné množství plenek. Smotejte je a stáhněte gumičkou.
P1040608

3. Na větší kolo kartonu jsem si dala vlhčené ubrousky, dudlík, tričenko s kalhotami, bambusové ubrousky. Samozřejmě můžete použít i jiné věci, fantazii se meze nekladou
a) zhruba doprostřed jsem položila dudlík, vedle dudlíku jsem složila dva bambusové ubrousky (aby tak nějak byly ve stejné velikosti jako krabička od dudlíku). Po stranách jsem položila 2 bonbony a na bambusové ubrousky asi 6 bonbonů do pyramidy.

P1040635

b) na dva postranní bonbony, část obalu od dudlíku a na část bambusových ubrousků jsem položila vlhčené ubrousky. Na vyvýšenou část dudlíku a pyramidu z bonbonů jsem položila složené tričenko s kalhotami. Bonbony jsem tam dala proto, aby se mi vyrovnaly výškové rozdíly.

P1040636

c) posledním a to třetím bambusovým ubrouskem jsem obalila ubrousky a tričenko s kalhotami. Místo bambusových ubrousků můžete použít třeba i menší ručníček, plenku,… cokoli vás napadne.

P1040637

d) na oranžový ubrousek jsem položila menší kolo kartonu.

P1040639

4. A začala jsem skládat smotané plenky kolem dokola.

P1040641

5. Plenky jsem svázala dvěma stužkami – zvolila jsem žlutou a zelenou. Nebojte se stužky víc stáhnout, ať vám to drží pěkně při sobě. Až jsem měla plenky svázané, odstranila jsem gumičky – nevypadá to s nimi moc pěkně.

P1040643

6. Doprostřed menšího kola kartonu jsem položila pískací hračku (byla tedy placatá, takže se mi tam pěkně hodila) a naskládala jsem na ni další plenky, které jsem stejně jako předtím stáhla dvěma stužkami. Poté jsem odstranila zase gumičky – přiznám se, že jen z těch krajních plenek, uprostřed to nešlo vidět.

P1040646

7. Na další patro jsem doprostřed postavila další hračku a to kostku.

P1040648

8. Kolem kostky jsem poskládala zase plenky, které jsem stáhla stužkou. Nezapomeňte odstranit gumičky. Na kostku jsem postavila poslední hračku a to kravičku. Mezery jsem vyplnila bonbóny.

P1040649 P1040650

9. A naposledy jsem použila čepičku a bačkůrky. Čepičku jsem podstrčila pod stužku a bačkůrky jsem jen na plenky položila. Mezery jsem vyplnila bonbony a taky jsem dala po jednom bonbonu do každé bačkůrky. A dort je hotov!

 

P1040652

 

Já jsem dort ladila do neutrálních barev, protože jsem nevěděla pohlaví miminka. Samozřejmě můžete volit jiné barvy, jiné hračky a věci. Prostě to, co vás napadne a budete potřebovat. Možná by se i místo kravičky hodila víc plyšová hračka. Dort jsme převáželi docela daleko, tak jsem ho ještě zabalila do celofánu, aby cestu přežil v pořádku. Záleží to na vás.

 

A protože mě zbylo 10ks plenek, s čímž jsem nepočítala, udělala jsem ještě jeden menší dort. Tady je:

Potřebovala jsem:

1. balicím papírem obalené kolo od kartonu o průměru 27cm

2. čaj pro kojící matky

3. 10 plenek stažené gumičkou

4. 2 stužky

5. bonbóny

 

Postup:

1. Na obalené kolo jsem doprostřed položila čaj pro kojící matky. Položila jsem ho na šířku. Zkoušela jsem to i na výšku, ale čaj mi vyčuhoval nad plenky a nevypadalo to hezky.

2. Čaj jsem obskládala deseti plenkami a svázala jemně stužkou. Na čaj jsem nasypala bonbóny a poté jsem stužku utáhla pevněji. Odstranila jsem gumičky a přidala ještě jednu stužku.

3. Nakonec jsem na každou plenku dala jeden bonbon a bylo hotovo.

 

P1040658 P1040659 P1040660

Napsat komentář