Svěží pleť bez chybičky? Zaměřte se na to, co jíte

Dodržovat zdravý životní styl je dnes velmi moderní a populární. Díky němu se předpokládá dlouhověkost a zdravější život. Věděli jste ale, že to, co jíte, ovlivňuje také vaši kůži? Zpomalte stárnutí své pokožky díky několika správným potravinám.

Ryby jsou zdrojem omega-3 mastných kyselin

Sílu, pružnost a zvlhčení pokožky zajišťují omega-3 mastné kyseliny. Ty jsou obsaženy v tučných rybách jako je makrela nebo losos. Mimo jiné také zabraňují zarudnutí nebo zánětům, které můžou způsobit akné na vaší pleti. Naopak nedostatek mastných kyselin dopomáhá k suché kůži.

Rajčata zpomalují tvorbu vrásek

Rajče je dostupnou potravinou, kterou máme rádi čerstvou i tepelně upravenou. Obsahuje vitamín C a také karotenoidy. Díky tomu podporuje zdraví pokožky, zabraňuje vráskám a chrání pokožku před sluncem.

Hledáte-li důvod, proč jíst čokoládu, právě jste ho našli

Silnější a více hydratovanou pleť vám zajistí také pravidelná konzumace kakaového prášku s vysokým obsahem antioxidantů. Kůže se zbavuje šupinatosti, je méně hrubá a díky lepšímu proudění krve přináší také více živin pro pokožku.

Kůži pomáhá také alkohol, nezapomínejte ale na přiměřenou dávku

Hroznové víno obsahuje resveratrol, vy si tak pro zdravou pokožku, ovšem v přiměřené míře můžete dopřát sklenku červeného vína. To zastavuje stárnutí pleti. Tedy snad, vědci se stále dohadují, zda má víno až takový dopad na naši pokožku. Kdo ví, každopádně sklenkou červeného vína nic nezkazíte.

Konzumujte pravidelně avokádo, zelený čaj i mnohé další

Existuje další množství potravin, které vyživují vaši pokožku. Ta se tak stává nejen pružnější, ale také hydratovanou a lépe vypadající. Zařaďte do svého jídelníčku nejen rajčata, červené víno, ale také papriky, slunečnicová semínka, brokolici nebo sladké brambory a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.