Účinky zelené kávy na hubnutí

Zelená káva – zelená i pro vaše hubnutí?

Nejste spokojení s tím, jak vypadáte a rádi byste shodili nějaký ten přebytečný tuk? Chcete správného pomocníka? Trh s doplňky výživy na podporu odbourávání tuků zažívá v poslední době skutečně zlaté časy. Jak je to s malým zázrakem – zelenou kávou? Jedná se skutečně o převratný objev, který vám tak strašně moc pomůže?

I kdybychom sebevíc chtěli a věřili, zázraky se bohužel nedějí. Všechno okolo shazování nechtěného tuku je čistá věda a matematika. Samozřejmě také záleží, kolik jste pro to ochotni obětovat. Velmi důležitá je motivace a právě i tohle může být jeden z účinků zelené kávy.

Co to tedy je zelená káva a jak by měla ovlivňovat váš metabolismus?

Zelená káva jsou nepražená kávová zrna, ve kterých jsou zachované všechny prospěšné látky. Hlavní látka, která by nám měla pomáhat s hubnutím je kyselina chlorogenová. Tato látka způsobuje pokles hladiny krevního cukru, což se tělo snaží nahrazovat odbouráváním tuků a jejich využitím pro doplnění energie. Ovšem nemělo by dojít ke špatné interpretaci, kdy si řeknete, že to vlastně znamená, že můžete jíst stejně jako teď, nebo ještě víc a stejně budete hubnout. To je omyl! Zelená káva vás nespasí, pokud sami nezměníte svůj přístup ke stravě a k pohybu. Zelená káva vám může jenom pomoci rychleji ke změně.

Stojí to tedy za to?

Osobně jsem vyzkoušela zelenou kávu s 50% obsahem kyseliny chlorogenové a tablety jsem brala zhruba měsíc. Nesnažila jsem se o redukci tuku a ani jsem vyloženě nesledovala úbytek tuku. Spíše jsem se zaměřila na svůj pocit. Měla jsem o něco více energie (pravděpodobně i díky obsahu kofeinu) a zároveň to sloužilo jako motivace. Říkala jsem si, že když už tedy beru zelenou kávu, měla bych se snažit i jíst zdravěji a přiměřené porce. A ano, skutečně to pomáhalo.

Zázrak se sám od sebe nestane, ale můžete ho vytvořit.

Užívání zelené kávy vám po fyzické stránce může malinko pomoci, ale hlavně se bude jednat o motivační pomoc. Co je hlavní a co by vás také mělo ovlivňovat při výběru přípravku na podporu hubnutí je složení a jejich původ. U zelené kávy je velká výhoda, že se jedná o čistě přírodní produkt.

A jak jste na tom vy a přípravky na podporu hubnutí? Zkusili jste už někdy přímo zelenou kávu?

 

Napsat komentář