Detoxikujte! Zhubnete a budete fit!

Mnoho z nás trápí přebytečná kila a necítí se zrovna nejlépe. Napadlo vás někdy, že i špatná nálada je způsobena našim životním stylem a především stravovacími návyky? Pokud holdujete tučnému, slanému či sladkému jídlu, popřípadě pití je třeba udělat razantní změnu a očistit se. Taková očista je doprovázena nejen lepší náladou, ale také i fyzickou změnou vašeho těla. Začnou ubývat centimetry tuku, pleť bude projasněná a mnohem lépe se vám bude spát.

Co to vlastně detoxikace je?

Detoxikace je proces, kdy dochází k odplavování škodlivých látek z těla.
Pokud se budete držet následujících kroků, brzy poznáte výsledky na svém těle.

1. Pitný režim

Pro lidský organismus je nesmírně důležitá voda. Představte si, co se stane s květinou, pokud ji člověk neposkytuje pravidelnou závlahu. Uschne. Přesně takový má dopad nízký příjem tekutin pro lidský organismus. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň.

Každý den by dospělý člověk měl vypít 2,5-3,5 l čisté vody či neslazených čajů.

Tělo je po noci dehydratované, takže bychom měli po ránu vypít minimálně 0,5 l vody. Pro tělo je nejpříznivější teplá voda s pár kapkami citronu, avšak ne horká. Citron působí v našem těle jako zásada, díky čemu napomáhá odkyselování organismu.

2. Omezení složitých cukrů, bílého pečiva a tučného jídla

Pokud budete chtít mít zdravé tělo jako proutek, budete si muset odpustit mnoho „dobrého“. Pokud jste zvyklí na slazené limonády a slazení kávy, tak zkuste zdravější alternativy. Med, sirup z agáve či stévie je mnohem zdravější a nepřidá vám ani gram na váze a šetří vaše orgány. Bílé pečivo vyměňte za tmavé a celozrnné. Zkusili jste si někdy spočítat kolik tuků sníte za den či týden? Číhají na nás všude a proto pozorně čtete složení potravin a obloukem se vyhněte fastfoodům. Místo smažení zvolte dušení či pečení.

3. Dostatek zeleniny a ovoce

Zelenina a ovoce je základ. Denně bychom měli sníst minimálně 5 porcí ovoce a zeleniny.

Pokud se cítíte unavení, dopřejte svému tělu nějaké ovoce, které jej povzbudí jednoduchými cukry. Nejvhodnější je banán, nektarinka, broskev, hroznové víno či pomeranč. Třeba takové jablko po ránu dokáže tělo povzbudit více než šálek kávy.

4. Pravidelný pohyb

K tomu aby bylo tělo schopno z těla účinně vyplavovat jedovaté látky, je třeba, aby tělo mělo dostatek pohybu. Při pohybové aktivitě dochází k zrychlení průtoku krve v těle a k tím pádem k jeho rychlejšímu čištění. Nezapomínejte alespoň 3x týdně po dobu alespoň jedné hodiny věnovat nějaké aktivitě, jako je například plavání, kolo, rychlá chůze, jízda na kolečkových bruslích či běh.

Napsat komentář