4 důvody, proč začít s proteinovou dietou!

S touto dietou se většina z vás už někdy v životě setkala a nemusela být označována přímo jako proteinová dieta. Skrývá se totiž pod mnoha názvy (ketodieta, ketonová dieta, bílkovinná dieta, ketogenní dieta, nízko-sacharidová a tak dále), ale ve výsledku je to to stejné! Proteinová dieta patří mezi poměrně rychlé způsoby, jak zhubnout bez negativního jojo efektu, který hrozí u většiny diet. V dnešním článku si ukážeme, co to vlastně je, na jakém funguje principu, kolik je možné zhubnout a také kolik to případně může stát.

Klíčem úspěchu je ketóza

Aby tělo mohlo hubnout pomocí proteinové diety, tak je nutné dostat naše tělo do stavu, kterému se říká ketóza. Jedná se o stav organismu, kdy se obsah ketolátek v krvi zvýší.  Asi se ptáte, k čemu je to dobré. Hned se k tomu dostaneme. K tomu, abyste se vůbec mohli hýbat, vykonávat pohybovou aktivitu, přemýšlet, sportovat, tak potřebujete příjem sacharidů, z kterých tělo čerpá potřebnou energii pro to, aby mohlo vykonávat zmíněné aktivity. Když tělu odepřete příjem sacharidů a srazíte je pod 50 gramů denně, tak se „přepne“ do stavu ketózy a začne „požírat“ svoje tukové zásoby, z kterých bere energii.

Díky tomu, že tělo funguje na svých tukových zásobách, tak dochází k jejich rychlé redukci. V překladu to znamená, že rychle hubnete a co je hlavní, tak s nízkým rizikem jojo efektu a zcela zdravě, když se držíte několika zásad.

Jaké to jsou zásady či problémy při proteinové dietě?

 • Zvýšený příjem bílkovin, ale pouze v rozumné míře! Proteinová dieta je založená na kvalitních bílkovinách, které získává z jídla, anebo doplňků stravy – „proteiňáků.“ Při vyšším příjmu (u někoho to může být 1,2/g na kilogram tělesné hmotnosti denně, ale profesionální sportovec vydrží i 1,8g/kg) se může stát, že přetížíte játra a ledviny. To se v začátcích projeví zvýšenou únavou a to jak fyzickou, tak i psychickou. Pozor na to, a pokud nerozumíte výživě, tak se držte nižších dávek, anebo si nechte poradit. Například u KetoMix diety máte vždy dostupného výživového poradce, který vám pomůže najít optimální příjem bílkovin pro vaše těle.
 • Nedostatek vitamínů a minerálů. Další z častých problémů, které trápí hlavně začátečníky. U této diety najednou vynecháte z jídelníčku mnoho potravin, díky kterým do těla dostáváte potřebné živiny a musíte je do těla dostat jiným způsobem (jiná volba potravin, anebo doplněk stravy – spektrum vitamínů a minerálů).

Proteinová dieta

4 důvody, proč začít s proteinovou dietou

 1. Poměrně rychlý způsob hubnutí bez drastické diety a pocitu hladu v průběhu diety. V průměru budete mít kolem 5 jídel denně, což je podle výživových specialistů ta nejvhodnější cesta.
 2. Úspora času. Proteinovou dietu si můžete objednat také z pohodlí domova! Je mnoho značek a to hlavně těch českých, které nabízí hotová jídla. Stačí udělat objednávku a balík si můžete nechat doručit domů či do práce.
 3. Pravidelné stravování je další výhodou ketogenní diety, protože právě díky ní se naučíte zdravým návykům (snídaně, oběd, večeře a svačiny v průběhu dne).
 4. Celková vitalita a pocit spokojenosti v průběhu diety a to i po skončení diety. Díky tomu, že zhubnete nadbytečné kilogramy, naučíte se pravidelně stravovat, tak vás čeká příjemný bonus v podobě lepšího zdraví.

Proteinová dieta jídelníček – nejčastější potraviny

Mnoho lidí se obává, že jídelníček je příliš jednotvárný a budete konzumovat tvaroh po celý den. Pravda to je na 5%. Ano, tvaroh při této dietě je velmi častým zdrojem bílkovin, ale rozhodně se nejedná o jedinou potravinu, kterou budete konzumovat. Když si ale chcete vařit, tak musíte být více kreativní a hledat inspiraci na internetu. Naštěstí je tato dieta tak rozšířená, že internet je plný receptů a inspirací, co zařadit do keto jídelníčku. Jaké jsou nejčastější potraviny?

 • mléčné výrobky (tvaroh, mléko, jogurty, lučina, tvrdé sýry)
 • vejce
 • libové maso (kuře, krůta, ryby, telecí) – můžete také libové hovězí a vepřovou plec
 • zelenina (okurka, rajče, pažitka, saláty)
Proteinová dieta
Proteinová dieta

Kde koupit proteinovou dietu?

Na internetu najdete mnoho obchodů, které nabízejí „dietu na klíč.“ To znamená, že si vybere proteinové jídla podle toho, co vám nejvíce chutná, anebo objednáte rovnou týdenní plán. Při procházení internetu jsem narazil na zajímavou recenzi na KetoMix. Autor má již osobní zkušenost a nebojí se objektivně podělit o svoje zkušenosti. V recenzi hodnotí skvělou kvalitu hotových jídel a to z pohledu ceny, nutričních hodnot, tak i chuti, která je neméně důležitá.

Můžete si vybrat kompletní balíček za zvýhodněnou cenu na:

 • 1 týden –     1490 ,-
 • 4 týdny –    2990 ,-
 • 3 týdny –    4580 ,-
 • 4 týdny –    5490 ,-

Balíčky můžete kombinovat a dietu objednávat i na více týdnů!

 • 6 týdnů
 • 9 týdnů
 • 14 týdnů

Napsat komentář