Proč hubnout u televize?

Kolikrát vám běh či hodinu aerobiku překazila televize? Respektive oblíbený seriál či pořad v ní? Že už několikrát ano? To je škoda, protože jeden díl seriálu trvá průměrně 40-60 minut. Přesně tolik potřebujete pro to, abyste posílili vaše tělo a spálili pár kalorií. Na řadě je kompromis – klidně se dívejte a hubněte, řekneme vám jak.

Jak cvičit u televize?

Máte televizi za nepřítele vaší snahy zhubnout? Tak obraťte toto smýšlení naruby. Když už si utrhnete chvíli volna pro váš oblíbený pořad, místo brambůrků si k němu vezměte cvičící podložku. Lehněte si před televizi a posilujte. U sledování televize se dá krásně posílit celé tělo, aniž by vám to bránilo výhledu. Můžete dřepovat, dělat sklapovačky, posilovat vnitřní i vnější stranu stehen. Stačí, když se obléknete do pohodlného oblečení a před televizí si vytvoříte dostatečný prostor. Ani se nenadějete a hodina cvičení vám rychle uběhne. Právě tak rychle, jako hodina sledování televize.

Pravděpodobně nebudete mít v obývacím pokoji prostor pro vaši mini tělocvičnu, a proto pro vás bude nejlepší, když budete posilovat vlastní váhou. Po cvičení bude stačit, když sklidíte cvičící podložku. Drobné pomůcky ale zapojit můžete – posilovací gumu, ručník, činky nebo cvičící balón.

Kdybyste však namísto posilování chtěli zařadit nějakou aerobní aktivitu pro spalování kalorií, můžete využít nejrůznější cvičící nástroje, které vám nezabrání v nerušeném sledování televize. Ideální je stepper, rotoped, balanční podložka, klidně i chodící pás, máte-li na to prostor. Věříme, že ostatní členové rodiny budou mít pro vaši aktivitu pochopení.

Jaké výhody má cvičení u televize?

Cvičení u televize má řadu výhod:

  • nezabere žádný čas navíc,
  • oblíbený seriál, který vynecháte jen zřídkakdy, vás přinutí udělat si na sebe více času,
  • získáte pravidelnost ve cvičení,
  • vybudujete si pozitivní návyk,
  • začnete se více hýbat,
  • spálíte kalorie,
  • zpevníte vaše tělo.

Čím dále podpořit hubnutí?

Když už se rozhodnete cvičit před televizí a podaří se vám udržet si pravidelnost, budete motivovaní k dalším cílům. Do svého programu tak můžete zařadit mnohem více pohybu. Doporučené jsou svižné procházky, které mají příznivý vliv na kardiovaskulární systém, zrychlují metabolismus, zlepšují kondici a posilují celé tělo. Teď na jaře jsou procházky potěšením i pro duši. Krásně si při nich vyčistíte hlavu.

Abyste načerpali energii, zvyšte i příjem vitamínů a minerálů, snižte příjem cukrů, soli a smažených jídel a dodržujte pitný režim. Cvičení při televizi je ideální pro ty, kteří si na cvičení jiným způsobem neudělají čas.

Napsat komentář