5 nejlepších aplikací pro domácí cvičení

Někdo nemá čas a finance denně dojíždět do fitness centra, jiný dává přednost pohodlí domova a další se zase stydí za své sportem znavené tělo. Jenže co donutí člověka vstát z gauče, rozložit si posilovací podložku a prostě začít cvičit doma? Potřebná motivace v domácím prostředí prostě chybí. Není zde kouč ani pohledy ostatních, nebo již zaplacené vstupné, které by člověka namotivovalo.

Ať už je váš důvod pro cvičení doma jakýkoliv, chybí vám potřebná motivace či si nevíte rady s jednotlivými cviky, zde předkládáme 5 nejlepších (tedy nejlépe hodnocených) zdarma aplikací na cvičení doma, které vás vašeho problému zbaví.

1) 7 minute workout app

neboli “7 minut cvičení” je aplikace od společnosti Workout Apps. Je to vlastně jednoduché, denně cvičíte pouhých 7 minut, jak název napovídá, po dobu 30 dnů. Aplikace se soustředí na cvičení s vlastní váhou, a tak jediné, co budete potřebovat je podložka na cvičení. Aplikace je rozdělena na menší „workouty“, a tak se můžete v jednotlivé dny rozhodnout, zda chcete cvičit spíše břišní oblast, nebo posílit celé tělo. Aplikace patří mezi nejoblíbenější mezi českými sportovci.

Stáhnout aplikaci

2) Domácí cvičení bez vybavení (home workouts-no equipment)

Domácí cvičení obsahuje každodenní trénink pro všechny hlavní svalové partie-jako je hrudník, břišní svaly, ramena a záda nebo zadek. Po cvičení vám navíc aplikace po zadání váhy a výšky sama spočítá spálené kalorie. Aplikace navíc obsahuje i výživové plány a podrobná doprovodná videa a animace.

Stáhnout aplikaci

3) Břišní svaly za 30 dní-posilovaní břicha (six pack in 30 days)

Aplikace od společnosti Leap Fitness Group obsahuje 30 denní cvičení jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. 3 úrovně cvičebních plánů vám pomohou zbavit se postupně břišního tuku a získat vyrysované břišní svaly. Aplikace postupně zvyšuje náročnost cvičení a zaručuje tak skvělé výsledky.

Stáhnout aplikaci

4) 30denní program cvičení (30 day challenge)

Aplikace opět od společnosti Leap Fitness Group. Nejlepší aplikace roku 2016 podle Google Play. Aplikace vám denně připomíná, že máte cvičit, sama také každým dnem zvyšuje intenzitu. Nemusíte se bát, že nebude vědět, co dělat, aplikace totiž obsahuje podrobného video průvodce. Každá výzva má tři úrovně obtížnosti, od začátečníka až po pro. Najděte cvičení, které je pro vás nejlepší.

Stáhnout aplikaci

5) Fitness a Bodybuilding

Poslední aplikací je aplikace od společnosti VGFIT LLC. Pro cvičení opět stačí pouze podložka, můžete však také např. využít funkce „powerlifting“ a zaposilovat si s činkami. Každý „workout“ je provázen video-průvodci a textovými průvodci pro zpřesnění celého cvičení.

Stáhnout aplikaci

Ať už si z námi představených aplikací vyberete jakoukoliv, nezapomínejte na pitný režim a dodržování správné životosprávy a jídelníčku, bez kterých by jakékoliv cvičení bylo neefektivní. 

Napsat komentář