35. týden těhotenství

Ve 35. týdnu můžete mít pocit těžkého dýchání. Také si můžete všimnout změny pohybů vašeho dítěte. Během tohoto týdne je důležité začít sledovat a počítat kopání vašeho dítěte.

Vývoj miminka ve 35. týdnu těhotenství

Vaše dítě neustále roste a s největší pravděpodobností měří mezi 43,2 až 45,7 cm a váží asi 2,5 až 2,7 kg.

Ve 35. týdnu je vývoj vašeho dítěte téměř dokončen. Ledviny jsou kompletně vyvinuty a játra začínají zpracovávat odpad.

Vzhledem k tomu, že vaše dítě je již tak velké, můžete si všimnout změn v jeho pohybech kvůli menšímu prostoru. Nicméně to neznamená, že neucítíte vaše dítě se pohybovat. Kopání vašeho dítěte by mělo zůstat zhruba stejné.

Co se děje s nastávající maminkou ve 35. týdnu?

Ve 35. týdnu by měl být váš váhový přírůstek mezi 10,9 až 13,2 kg. Pokud máte obavy o vaše přibírání na váze, obraťte se na svého lékaře.

Máte-li pocit těžkého dýchání, je to s největší pravděpodobností způsobeno tím, že děloha je nyní pod vaším hrudním košem, což vám může způsobovat potíže s dýcháním. Ke konci těhotenství, bude vaše dítě klesat.

Dítě se bude usazovat hlouběji do pánve a tím se zmírní tlak na bránici. I když se vám ulehčí dýchání, může se vám zase zvýšit tlak na močový měchýř, což má za následky častější výlety na záchod.

Co jiného vás může čekat ve 35. týdnu?

Mezi 35 a 36 týdne budete muset chodit na kontroly každý týden, až do porodu. Lékař vás nejspíš také požádá, abyste kontrolovala pohyby vašeho dítěte, pokud jste tak již neučinila.

Při sledování pohybů dítěte si dejte pozor na následující:

  • V ideálním případě ucítíte alespoň 10 pohybů během 2 hodin.
  • Použijte zápisník na přesný zápis všech pohybů.
  • Pokud jste necítila 10 kopů na konci druhé hodiny, vyčkejte několik hodin a zkuste to znovu.
  • Pokud necítíte dostatek pohybů, obraťte se na svého lékaře.
  • Pokud si všimnete výrazného poklesu pohybů dítěte, obraťte se na svého lékaře.

Do narození vašeho dítěte zbývá už jen pár týdnů, a tak je nutné začít s hledáním pediatra. Výhodou je zeptat se známých, zda mají nějaké doporučení pro pediatra v okolí vašeho bydliště.

Napsat komentář