37. týden těhotenství

Nyní zbývá méně než jeden měsíc do příchodu vašeho dítěte na svět a je potřeba nachystat jsi všechny potřebné věci.

Vývoj miminka ve 37. týdnu těhotenství

Vaše dítě je pravděpodobně 45,7 cm velké a váží mezi 2,7 až 3,2 kg.

I přesto, že je vaše dítě považováno za donošené, je lépe pokud vaše dítě ještě zůstane v děloze, dokud nebude připraveno. Pokud vaše dítě ještě není v poloze hlavou dolů, měla byste se poradit se svým lékařem a zvážit možnosti, jaké jsou k dispozici.

Existuje několik metod, které pomáhají děti obrátit do správné pozice, včetně přírodních i lékařských technik.

Co se děje s nastávající maminkou ve 37. týdnu?

Pokud jste podstupovala pravidelné měření dělohy po celou dobu těhotenství, můžete si každý týden všímat změn. Váš celkový přírůstek hmotnosti by měl být mezi 11,3 až 15,9 kg a od tohoto okamžiku je pravděpodobné, že do porodu již nepřiberete na své hmotnosti.

Množství plodové vody začíná klesat a Braxton-Hicksovy kontrakce zvyšují svoji frekvenci. Vaše tělo se začíná připravovat na porod.

Co jiného vás může čekat ve 37. týdnu?

Měla byste mít připraveny všechny věci, které budete s sebou potřebovat v porodnici. Ujistěte se, že máte všechny tašky sbaleny. S partnerem si můžete vyzkoušet jízdu do porodnice, abyste se cítila lépe.

Porod již může přijít kdykoliv a měla byste na to být připravena. Pokud je potřeba dokončit nějaké úkoly, máte na to nejvyšší čas.

Když poprvé dorazíte s dítětem domů, může se vám život zdát chaotický. Je dobré popřemýšlet i na věci, které budete muset řešit při návratu a nachystat se. Např. zjistěte si, zda si můžete objednávat nějaké jídlo domů, nebo si navařte zásobu jídla, které můžete zamrazit.

Co si vzít s sebou do porodnice?

Nezapomeňte si též přibalit:

  • občanský průkaz
  • průkaz zdravotního pojištění
  • oddací list (popř. jeho kopii, kterou odevzdáte sociální pracovnici pro potřeby matriky, svobodné matky předloží svůj rodný list)
  • těhotenskou průkazku, kterou odevzdáte při příjmu

Můžete si též přibalit:

  • něco na čtení, blok, tužku
  • fotoaparát nebo kameru
  • vlastní oblečení (župan apod.) a vlastní dětskou kosmetiku, pokud nechcete použít nemocniční, příp. jednorázové podložky pro dítě

Napsat komentář