34. týden těhotenství

Vývoj miminka ve 34. týdnu těhotenství

S největší pravděpodobností vaše dítě měří přibližně 44,5 cm a váží 2,3 až 2,5 kg. V průběhu několika posledních týdnů, jsme diskutovali, že tělo vašeho dítěte získává velké množství podkožního tuku. To je velmi důležitá část vývoje, protože zásoby podkožního tuku pomohou vašemu dítěti regulovat tělesnou teplotu, až přijde na svět.

Centrální nervový systém pokračuje ve vývoji, plíce už jsou dobře vyvinuté. I když ideální porod probíhá v 38 až 40 týdnu, vaše miminko má již velmi dobrou šanci na přežití mimo dělohu.

Co se děje s nastávající maminkou ve 34. týdnu?

Horní část dělohy je nyní asi 14 cm nad pupík. Je důležité mít na paměti, že těhotenství každé ženy může být jiné, takže se vaše měření mohou lišit od ostatních žen. Nejdůležitější věcí je, že vaše děloha roste konzistentní rychlostí.

Je typické, že množství plodové vody vrcholí mezi 34 a 36 týdnem. Ve 37. týdnu množství plodové vody začíná klesat, aby se zvětšil prostor pro dítě.

Plodová voda se začíná vstřebávat do těla, což zvyšuje množství místa pro dítě, které se musí pohybovat. Můžete si začít všímat, že pohyby vašeho dítěte začínají být odlišné.

Můžete si také všimnout, že je váš pupík mimořádně citlivý. Pokud je to váš případ, pokrytí malým kouskem pásky nebo náplasti vám může pomoci, aby vás nedráždilo oblečení.

Napsat komentář