28. týden těhotenství

Vývoj miminka ve 28. týdnu těhotenství

Vaše miminko váží asi 1,13 kg, měří asi 38 cm a je dokonale tvarované. Jeho tlukot srdce je tak silný, že může být slyšet, pokud váš partner přiloží hlavu na vaše bříško. Srdeční tep dítěte si můžete také poslechnout stetoskopem svého lékaře. Vaše miminko může mrkat očima a jeho zrak se vyvinul do bodu, kdy bude moci vidět vaši tvář při kojení. Jeho mozek rovněž pokračuje ve vývoji a začíná se připravovat na vnější svět. Obočí a řasy miminka začínají být viditelné. Vaše miminko začíná být kulatější, protože se mu pod kůží začíná vyvíjet tuková zásoba.

Co se děje s nastávající maminkou?

Bezpochyby začínáte čím dál více myslet na narození vašeho dítěte – nejspíš o tom začnete mít i sny. Je zcela normální, že začínáte mít obavy, jak vše budete zvládat, ale ostatní maminky vás mohou ujistit, že to zvládnete. Diskuze s vašimi kamarádkami, které již mají dítě, pro vás mohou být v těchto posledních měsících velmi užitečné a pomohou vám dělat správná rozhodnutí při nastávajících chvílích.

O čem přemýšlet ve 28. týdnu?

Můžete se zamyslet, jak chcete váš porod zaznamenat. Bude chtít fotografie nebo dokonce video? Už jste připravili fotoaparát s náhradními baterkami? Nespoléhejte se na mobilní telefon, výsledek nemusí být dostačující k vytištění kvalitních fotografií.

Napsat komentář